» »

Як відкрити свій рекламний бізнесЯк відкрити свій рекламний бізнес. Якщо слова «BTL», «event-marketing» і «брендинг» вам добре відомі, то рекламний бізнес може виявитися для вас цікавим і прибутковою справою. Враховуючи бажання і можливості, відкрийте крихітне бутикові рекламне агентство або цілком велике підприємство.

Як відкрити свій рекламний бізнес
Вам знадобиться
  • - концепція;
  • - співробітники;
  • - приміщення;
  • - стартовий капітал.

Перш за все, визначитеся з концепцією рекламного агентства. Що вам ближче - займатися вдвох-втрьох чимось одним (наприклад, брендингом) або ж зібрати цілу компанію, яка прийматиме комплексні замовлення? Від концепції буде залежати потрібний спосіб залучення клієнтів, кількість співробітників, їх спеціалізація і т.д.

Для будь-якого рекламного агентства знадобиться приміщення. Як правило, в ньому будуть сидіти секретар і бухгалтер, оскільки зустрічатися з клієнтами можна в їхньому офісі, а працювати багато фахівців зможуть будинку. Тому на перших порах не так важливо, де буде офіс фірми, досить зняти невелике приміщення (20 кв.м) в будь-якому районі. Коли агентство зміцніє, можна буде задуматися про переїзд ближче до центру.

Спочатку намагайтеся брати якомога менше працівників у штат. В принципі, можна працювати тільки з фрілансерами, оплачуючи їх послуги за кожен проект окремо. Люди, що працюють в офісі з 9 до 18, в рекламному бізнесі не потрібні. Шукайте фахівців з різних напрямів, так, щоб на зв'язку завжди був хтось, хто займається неймінг, BTL і т.д. Це важливо і в тому випадку, якщо відкрита вузькоспеціалізована фірма, оскільки і в такі агентства іноді потрапляють великі замовлення, що передбачають знання з різних областей.

З фахівців, що не мають відношення власне до реклами, будуть потрібні бухгалтер, секретар і менеджер з продажу рекламних послуг. Не варто недооцінювати значущість останнього, адже від нього залежить просування компанії на ринку.

Рекламі теж потрібна реклама. Тому починайте шукати клієнтів відразу ж, як тільки задумаєтеся про створення агентства. Якщо у агентства немає профілю, то давайте рекламу в ЗМІ та інтернеті, робіть розсилки по компаніях. Вузькопрофільному агентству перший час буде складніше знайти клієнтів (не кожен клієнт сам в змозі визначити, що йому потрібна, до примірку, саме BTL-акція), тому тут для розкрутки важливо використовувати зв'язки. Іноді не має сенсу починати рекламний бізнес без означеного потоку клієнтів, інакше бізнес просто не окупиться.

Для легалізації рекламного бізнесу буде достатньо зареєструватися в якості індивідуального підприємця. Це можна зробити в податковій за місцем прописки. Також можна створити юридичну особу, найпростіший варіант - товариство з обмеженою відповідальністю.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: