» »

Як відкрити точку швидкого харчуванняУ стрімкому ритмі сучасного життя далеко не завжди є час на приготування їжі. Ситно і смачно перекусити протягом дня - звичайна потреба тисяч людей. Але при цьому якісних точок швидкого харчування виявляється не так вже й багато. Навіть фаст-фуд сьогодні повинен пропонувати щодо здорову і якісну їжу.

Як відкрити точку швидкого харчування
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - торгове обладнання.

Визначтеся з місцем розташування і площею вашої точки швидкого харчування. Навряд чи доцільно починати подібний бізнес в спальному районі з низькою прохідністю. Торгові, офісні центри, парки, студентські містечка або жваві райони - вибір місць для відкриття пункту харчування дуже великий.

Залежно від типу запропонованого меню виберіть свій формат, від якого буде залежати багато чого - від обладнання і приміщення до оформлення та кількості персоналу. Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великим стартовим капіталом, невеликої точки (стійки, вітрини, намети, «острівця») буде цілком достатньо. Такий формат має низку незаперечних переваг. По-перше, вартість оренди площі буде набагато нижче в порівнянні з ціною за оренду повноцінного приміщення. По-друге, вашу точку можна легко перенести в будь-яке інше місце в місті. І, нарешті, вона буде більш доступна для перехожих повз клієнтів.

Відкрийте власну компанію, наприклад, зареєструвавшись як індивідуального підприємця. Укладіть договір оренди торгової площі або приміщення. У максимально короткі терміни подбайте про всі адміністративні нюансах. Для відкриття точки швидкого харчування обов'язково отримання дозволу від санітарно-епідеміологічної служби. Вирішіть питання з водопостачанням, каналізацією, електроенергією, опаленням, охороною.

Придбайте необхідне обладнання, посуд, техніку для приготування страв і напоїв. Найміть торговий персонал, подбайте про їх професіоналізм та гігієну. Проведіть детальний інструктаж з правил користування обладнанням. Наприклад, по гігієнічним нормам сире м'ясо і свіжі овочі необхідно різати на різних столах. Прослідкуйте за виконанням подібних вимог.

Постарайтеся зробити меню, що відрізняється від аналогічних. Відведіть близько 60% асортименту для звичних страв. Багато клієнтів досить консервативні і в будь-якому закладі очікують знайти, наприклад, салат «Цезар» і латте.
А в решту меню вводьте нові страви, які поки не користуються великим попитом. Наприклад, піцу в стаканчиках з тіста або вегетаріанські сендвічі. Відстежуйте продажі за даними позиціях. Можливо, саме вони згодом стануть хітами вашого кафе.

Вибудуйте систему логістики вашого бізнесу. Визначтеся з постачальниками, доставкою продуктів, змінами персоналу, способом приготування страв і вивезенням відходів. Це допоможе вашій точці швидкого харчування функціонувати злагоджено і безперебійно.

Ви можете приділити мінімум коштів на рекламу і просування. Якщо ваше міні-кафе розташоване в прохідному місці, воно і так буде користуватися попитом. При цьому на якість продуктів і страв варто звернути найпильнішу увагу. Якщо звичний гамбургер буде приготовлений у вас з відмінних інгредієнтів і виявиться надзвичайно смачним, ви в найкоротші терміни обзаведетеся постійними клієнтами. Саме вони будуть розповідати про вас своїм знайомим, тим самим збільшуючи кількість покупців.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: