» »

Дитяча депресіяДо вісімдесятих ніхто і не думав про те, що діти можуть хворіти такою хворобою, як депресія, а багато батьків розуміли перепади настрою як цілком нормальне явище, пов'язане з розвитком, дорослішанням і ростом дитини. Насправді в деяких випадках справа як раз таки в депресії, яку необхідно виліковувати вже на стадії її прояви.

Дитяча депресія

Слід бити сигнали тривоги вже тоді, коли стає помітна печаль дитини, втрати його надій або безпорадність. Якщо своїми силами впоратися з депресією не виходить, не вам сором і не полінуйтеся звернутися до лікарів.

Іноді буває й так, що батьки самі створюють погану обстановку в сім'ї, яка плодить депресію. У даному випадку депресії сприяють сварки, насильство, запальність, «затикання» дитини і агресія батьків.

Симптоми дитячої депресії: перепади настрою, втрата інтересу, відсутність планів, думки про втечу або про смерть, порушення апетиту і сну, агресивність, дратівливість і відчуття безпорадності і непотрібності.

Як же батьки можуть допомогти дитині? Їм слід поговорити з ним, дізнатися причини депресії і гарантувати свою допомогу. Також можна навести приклади з власного життя і розповісти про те, як вони перемогли депресію. Дитину слід оточити увагою і радувати його сюрпризами, прогулянками та подарунками. 

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: