» »

Як відправити дитину на літакуДіти зараз більш самостійні, ніж раніше. Їм так хочеться побільше побачити і дізнатися. Туристичні та навчально-ознайомчі поїздки в інші країни дуже корисні для розвитку. Багато діти спокійно пересуваються по світу на літаках без супроводу дорослих.

Як відправити дитину на літаку
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт дитини;
  • - письмову заяву та згоду обох батьків на авіапереліт, завірене нотаріусом;
  • - анкета з даними про батьків.

Як відправити дитину на літаку
Авіакомпанії ділять дітей на категорії. Зовсім маленькі діти до двох років літають в супроводі дорослих, вартість їх квитка близько 10% від вартості квитка дорослого. Старші діти літають по квитках, вартість яких становить 50-70% від повної вартості. Ці знижки діють, якщо дитину супроводжують дорослі. З 12 років кожному підлітку покладається окремий квиток, який оплачується повністю. Літати без супроводу дорослих на рейсах більшості авіакомпаній можна з п'яти років. Як правило, якщо дитина летить одна, то оплачується повна вартість квитка. Про цю обставину необхідно попередити авіакомпанію під час бронювання і покупки квитка, при цьому на ньому напишуть "Дитина потребує догляду". Вся відповідальність лягає на представників авіакомпанії, а в літаку - на бортпровідників.

Як відправити дитину на літаку
Для того щоб відправити дитину одного на літаку, необхідно надати наступні документи: закордонний паспорт дитини, якщо він виїжджає в закордон з відповідною візою. Письмова заява і згода обох батьків на авіапереліт, завірене нотаріусом. Стандартний бланк такої заяви ви зможете знайти у нотаріуса, вартість його оформлення - 500 рублів. Анкета з даними про батьків, що проводжає і зустрічає стороні, яку ви отримаєте на стійці реєстрації.

Як відправити дитину на літаку
При проходженні реєстрації та заповненні відповідних паперів, представник авіакомпанії бере дитину за руку і проводить через паспортний контроль позачергово. Таких пасажирів садять в літак першими, щоб не загубилися, і всіляко займають - пазлами, іграшками, олівцями і фломастерами. До дітей, літаючим без супроводу дорослих, особливе ставлення і увага - стюардеса запитає чи не хоче він чогось, ще раз нагодує, якщо дитина залишилася голодний, заспокоїть і навіть може відвести на екскурсію в кабіну пілотів. При приземленні малюк сходить з борту літака першим з представником авіакомпанії, який повинен особисто з рук в руки передати його зустрічає стороні. В анкеті має бути написано, ким є зустрічаючі - родичами, друзями, представником табору. Дитину віддадуть тільки після пред'явлення посвідчення особи та звірки всіх паперів. Якщо зустрічаючий затримається, представник авіакомпанії повинен зв'язатися з батьками або проводжаючими і дочекатися людини. Якщо зустрічаючий не є зовсім, дитини відправлять додому найближчим рейсом. Дітям до 8-9 років такий супровід і увагу співробітників авіакомпанії надається безкоштовно, тим, хто постарше, доведеться доплатити 50 доларів за політ в один кінець.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: