» »

Що робити, якщо дитина впала з ліжкаЦе може трапитися з кожною дитиною, незалежно від віку і передбачливості батьків - падіння з ліжка. Воно може виявитися цілком нешкідливим явищем або ж привести до значних травм і навіть летального результату. Все залежить від віку малюка і висоти, з якою йому довелося впасти.

Що робити, якщо дитина впала з ліжка

Чим загрожує падіння з ліжка

Немає такої ліжка, з якою дитині неможливо було б впасти. Навіть найвищі решітки не можуть стати абсолютним захистом від випадання, найбільш спритні акробати деруться по них вгору і рано чи пізно такі трюки закінчуються польотом головою вниз. Можна уявити собі переляк батьків, раптово опинилися в такій ситуації. За словами лікарів, 90% всіх пошкоджень голови чреваті максимально лише легким струсом мозку, які проходять без жодного лікування. Але становище може виявитися і досить серйозним, тому в разі сумніву найкраще перстраховаться і показати дитину лікарю. Тим не менше, кожен батько повинен вміти визначити серйозність ситуації самостійно, щоб знати, мчати Чи з дитиною в приймальний спокій та година ж або можна почекати, наприклад, до ранку.

Можливі наслідки

Найбільшу небезпеку становлять собою падіння з висоти більше півтора-двох метрів на тверду поверхню. У цьому випадку чекати не можна ні хвилини, слід терміново везти дитину в лікарню або ж викликати карету швидкої допомоги, попередньо описавши оператору серйозність ситуації. Іноді після падіння на голові виникають травми - синці, гулі і садна. Найчастіше вони виявляються цілком нешкідливими, а в деяких випадках зовні не вдається помітити ніяких пошкоджень, в той час, як внутрішні пошкодження чинять тиск на мозок і можуть стати навіть смертельними.

Якщо з носа або вух витікає прозора або з невеликою домішкою крові рідину, це може бути сімпотомом перелому основи черепа, лікуванням якого є термінова операція.

На що слід звернути увагу

Батькам, дитина яких впав з ліжка, слід протягом наступних годин уважно спостерігати за своїм чадом і відразу ж насторожитися, якщо в його поведінці виявляться якісь дивацтва. Краще всього, якщо при цьому вони будуть дотримуватися наступного списку: - Відкриває дитина очі? - Нормально реагує на оточення? - Чи однаковий розмір зіниць? - Звужуються Чи зіниці при подстветка їх ліхтариком? - Скаржиться чи дитина на поколювання або оніміння в руках і ногах ? - Чи немає у нього нудоти або головного болю?

Падіння лобом вниз зазвичай виявляються менш травматичними, ніж приземлення потилицею або скронею.

Спостереження за дитиною

Але навіть якщо всіх цих ознак не спостерігається, слід продовжувати спостереження мінімум ще добу. Якщо за цей період у дитини виникає блювота, з'являються головні болі, порушення чутливості або навіть параліч кінцівок, косоокість або з ранки на голові продовжує литися кров, необхідно одразу ж доставити малюка в лікарню. Якщо ж дитина залишається веселий і спокійний, продовжує їсти з апетитом, і про минулий чи не нагадує нічого, хіба що крім шишки на лобі, можна заспокоїтися - падіння виявилося безпечним. І проте, необхідно з'ясувати, яким чином дитина впала з ліжка, і прийняти всі необхідні заходи безпеки, щоб ситуація не повторилася.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: