» »

Як вести себе з однорічною дитиноюЗ розвитком дитини повинні поступово змінюватися і його відносини з дорослими. Наприклад, однорічна дитина в період свого першого вікового кризи потребує особливого ставлення з боку батьків та інших дорослих.

Як вести себе з однорічною дитиною

У цьому віці дитина може почати проявляти перші зачатки самостійності. При прояві впертості постарайтеся відволікти дитину або, якщо це не принесе йому шкоди, навіть дозволити зробити те, що хоче. Наприклад, якщо він намагається що-небудь взяти самостійно або йти сам, найкраще підстраховувати його, але давати йому деяку свободу дій.

Більше розмовляйте з дитиною. У період з року до півтора років відбувається особливо активний розвиток мови. Вже до першого дня народження дитина зазвичай вимовляє 10-15 слів, але здатний розуміти набагато більше. При навчанні нових словами намагайтеся говорити правильно, але просто. Якщо дитина зацікавився, наприклад, іграшкою, назвіть її опишіть. Так він зможе запам'ятати не тільки іменник, а й деякі характеристики предмета. Якщо дитина просить дати йому що-небудь, але назва предмета не знає або не може вимовити, скажіть потрібне слово за нього. Так поступово розширюватиметься його словниковий запас.

Зробіть ваше дозвілля більш різноманітним. З однорічного віку дитина вже може починати адекватно сприймати на слух книги для свого віку. Також хорошим рішенням стануть аудіозаписи для дітей.

Уважно поставтеся до безпеки дитини. У цьому віці він вже може ходити самостійно, а отже, ризикує зіткнутися з небезпеками у себе вдома. Приберіть в недоступні місця все колючо-ріжучі предмети, закрийте розетки спеціальними захисними кришками. Також приберіть особливо крихкі і цінні предмети. Якщо будинок великий, можна зібрати такі речі в кімнаті, куди дитина буде отримувати доступ тільки в супроводі дорослого.

Якщо в будинку домашні тварини, вчите дитину поводитися з ними. Категорично забороніть йому підходити до мисок звірів - навіть вихована собака може вкусити людину, яка спробує відібрати у неї їжу під час годування. Котів та інших дрібних тварин краще не давати дитині в руки. Їх можна дозволяти гладити в присутності дорослого.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: