» »

Як вибрати відповідну молочну сумішВибір суміші для годування дитини може стати дуже складним завданням, оскільки необхідно брати до уваги масу різних факторів. Не засмучуйтеся, якщо не вийде вибрати ідеальну суміш з першого разу.

Як вибрати відповідну молочну суміш

Суміші для годування дитини можуть бути сухими, рідкими, прісними і кисломолочними. У більшість для лікувального ефекту додають вуглеводи, рослинні жири, вітаміни, сироваткові білки і мінеральні речовини. Перед вибором суміші бажано проконсультуватися у педіатра.

Справа в тому, що на вибір конкретної суміші впливає ряд чинників - доношенности дитини, наявність у нього алергічних реакцій, блювоти і зригування. Педіатр може звузити коло пошуку до сумішей конкретного типу або навіть виробника.

Якщо суміш дитині не підійде, вона не буде перетравлюватися відповідним чином, в результаті дитина не буде отримувати потрібні поживні речовини і насичуватися. Неперетравлені травними ферментами залишки суміші будуть оброблятися бактеріями кишечника, що зазвичай призводить до бродіння і гниття їжі. Визначити, що суміш дитині не підходить, можна за кількома очевидними ознаками.

Якщо ваша дитина дуже часто відригує після годувань, до того ж його стілець дуже рідкий і частий (частіше трьох разів за добу), при цьому малюк не додає масу росту і тіла, швидше за все, суміш йому не підходить і її потрібно замінити. Побічно на це може вказувати неспокійна поведінка після годування. Якщо ви протягом якогось часу спостерігаєте подібні симптоми, зверніть до педіатра за консультацією.

При виборі молочної суміші завжди звертайте увагу на відповідність віку вашої дитини. Не можна використовувати суміш для восьми місяців при годуванні двомісячну дитину, оскільки це може завдати йому шкоди. Обов'язково дивіться на термін придатності.

Якщо є можливість, вибирайте суміші, які володіють додатковими діями. Наприклад, можна купити молочну суміш з додаванням бактерій-пробіотиків, які сприяють зміцненню імунітету.

Якщо ваша дитина схильна до алергії, купуйте для нього особливу профілактичну гипоаллергенную суміш. Такі суміші виготовляють з частково розщеплених білків, що дозволяє істотно знизити її алергенність.

Кисломолочні суміші допомагають нормалізувати склад кишкової мікрофлори, якщо з якихось причин вашій дитині не підійшла суміш іншого типу, спробуйте саме кисломолочний варіант, оскільки він знижує ризик виникнення кишкових інфекцій і добре очищає організм.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: