» »

Як робити широке сповиванняСповивання малюка - одна з найважливіших процедур по догляду за ним з тих, які повинна вміти робити кожна мама. На перший погляд, в пеленании крихти немає нічого складного. Насправді ж, щоб не нашкодити недавно з'явився на світ чоловічкові, робити це потрібно правильно. Туге сповивання з випрямленими ніжками і витягнутими «по швах» ручками утрудняє травлення і дихання крихти, а також нерідко призводить до недорозвинення його тазостегнових суглобів. Саме тому більшість дитячих лікарів радить мамам робити широке сповивання, при якому дитина зберігає природну для нього позу.

Як робити широке сповивання

Перш ніж приступити до широкого сповивання дитини, знайдіть для цього зручне місце. Найпростіше використовувати спеціальний пеленальний столик. Якщо такого немає, розташуйтеся на звичайному столі, широкому ліжку або матраці, покритому чистою пелюшкою.

Покладіть голенького малюка на пеленальний місце і надіньте на нього заздалегідь приготовлену сорочечку або кофтинку. Потім візьміть крихту на руки і постеліть на стіл пелюшку.

Верхню частину пелюшки щільно, але не туго, оберніть навколо грудної клітини карапуза на рівні його пахвових западин. Ручки дитини повинні залишитися вільними.

Один нижній край пелюшки загніть таким чином, щоб він обертав одну ніжку немовляти. За цим же принципом загніть другий нижній край плівки. Це робиться для того, щоб голі ніжки малюка не терлися одна об іншу.

Низ пелюшки оберніть навколо обох ніжок немовляти так, щоб ніщо не заважало їм вільно рухатися.

Один верхній куточок пелюшки загорніть під спинку малюка, а інший куточок засуньте в утворився кишеньку, щоб пелюшка не злетіла з карапуза.

Існує ще один спосіб широкого сповивання - з використанням підгузника. Приготовану пелюшку складіть по діагоналі навпіл і помістіть її на поверхню для сповивання. Прямий кут пелюшки повинен бути спрямований вниз, а гострі кути - в сторони.

Лівим кінцем пелюшки оберніть ліве стегно малюка, а правим кінцем - праве. Робіть це, не змінюючи положення розкинутих ніжок крихти. Нижній кут пелюшки закиньте вгору, до рівня пупка малюка. Такий саморобний підгузник не допустить натирання ніжок крихти.

Далі нижньої край великий пелюшки загніть наверх до пахв дитини і робіть широке сповивання звичайним способом.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: