» »

Як запеленать немовлятиУміння сповивати немовля - корисний навик для будь-якої матері. Сповивання заспокоює дитину, створює йому тепло, затишок, почуття безпеки і спокою, а також дозволяє знизити ризик СВСМ (синдрому раптової смерті малюка). Малюків можна сповивати з народження до того часу, поки вони не почнуть перевертатися на животик.

Як запеленать немовляти

Запеленать немовляти можна різними способами. Найбільш поширеним вважається наступний. Підігніть верхній край пелюшки з бавовни на 20 см і покладіть на неї малюка. Його плечі повинні бути розташовані на рівні згину матеріалу.

Одну ручку покладіть під згин пелюшки. Загорніть край тканини поперек тулуба і подверніте його під ніжки крихти. Потім під інший згин помістіть другу ручку. Загорніть інший край пелюшки. Оберніть нею тулуб грудничка і також подверніте під ніжки. Під них помістіть і весь нижній край пелюшки.

Намагайтеся сповивати так, щоб пелюшка не потрапляла на обличчя малюка, не закривала вушка і щічки. Це утруднить дихання. Чи не стискайте туго кінцівки дитини, щоб не заважати кровообігу в них. Залишайте трохи простору для вільного руху ручками і ніжками.

У теплу погоду краще не сповивати дитини, щоб не викликати перегріву. У цей час краще надіти на нього маячки і підгузник. Також для профілактики перегріву не рекомендується сповивання дітей тоді, коли вони сплять в одному ліжку з батьками. У прохолодну ж погоду під пелюшку бажано надіти легкий комбінезон.

Чи не сповивати грудничка дуже туго. Цим ви можете заподіяти йому біль і фізичний збиток. По можливості, надавайте дитині більше руху. Можливість вільно рухатися є кращою профілактикою дитячого рахіту.

Як тільки ви пізнаєте мистецтво сповивання, ваш малюк буде з нетерпінням чекати моменту, коли ви зробите це знову.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: