» »

Як потрібно сповивати дитини



Ще якихось двадцять років тому мами не уявляли собі догляду за немовлятами без пелюшок. У той час педіатри вважали, що дитину необхідно туго загортати з перших днів життя, щоб у нього були рівні ніжки. Як же насправді потрібно правильно сповивати малюка? Адже незважаючи на прогресивні думки, пелюшки досі продаються в дитячих магазинах.

Як потрібно сповивати дитини

Думка тих педіатрів було помилковим. У туго загорнутого в пелюшку малюка дуже легко може розвинутися дисплазія тазостегнових суглобів. До того ж, у нерухомого немовляти немає ніякої можливості зміцнювати м'язи. Постарайтеся відразу привчити малюка до вільного сповивання з відкритими ручками. Одягніть на дитину підгузник, сорочечку або боді. Підігніть верхній кут пелюшки і покладіть малюка на неї так, щоб її верхній край збігся з лінією плеча крихти. Правий кут пелюшки оберніть навколо його тулуба і закріпіть під лівою рукою. Оберніть дитини лівою частиною, а нижній кінець пелюшки розправте, підігніть і закріпіть.

Як потрібно сповивати дитини
Безумовно, мамі потрібно виходити з потреб свого малюка. Якщо він будить себе ручками під час сну, часто прокидається, лякаючись цих мимовільних рухів, то краще перший час сповивати крихітку іншим способом. Велику пелюшку потрібно обернути навколо малюка так, щоб він міг ворушити ручками і ніжками. Для цього подверніте верхній кут пелюшки, а потім покладіть на неї одягненого в тонку сорочечку і підгузник дитини. Випряміть йому ручки, загорніть правий кут пелюшки поверх живота і закріпіть під правою ручкою. Загніть наверх нижній кут пелюшки і закріпіть його під лівим плечем. Оберніть немовляти правою частиною, а верхній кут пелюшки закріпіть у шиї. Вільну частину закріпіть ззаду, обмотавши її навколо малюка. Немовля, загорнутий таким чином, відчуває себе так само, як в животі у мами і солодко спить. Головне - запеленать його нетуго.

Не варто стягувати немовляти тканиною і щоб уникнути можливого перегріву, а також для забезпечення швидкої нормалізації м'язового тонусу. Пам'ятайте, що для нормального рухового розвитку крихти найкраще підходить вільне сповивання.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: