» »

Як облаштувати кімнату для новонародженогоПідготувати кімнату для новонародженого слід до повернення мами з дитиною з пологового будинку. У перші місяці життя малюкові, насамперед, потрібно тепло, чистота і свіже повітря.

Як облаштувати кімнату для новонародженого

Виберіть відповідне приміщення для дитячої. Насамперед, зверніть увагу на підлогу, стіни і вікна. У кімнаті новонародженого бажано щодня робити вологе прибирання. Тому підлогу в дитячій кімнаті краще всього покрити паркетом або ламінатом. З одного боку - його можна часто мити, з іншого - така підлога буде досить теплим, щоб малюк міг через деякий час по ньому повзати. Не рекомендується класти в дитячу кімнату килим з ворсом, так як в ньому збирається пил. Надалі, щоб дитина могла грати на підлозі, ви можете використовувати спеціальні дитячі розвиваючі килимки, які можна прати, або гумові або пінополіуритановий покриття.

Дитяча не повинна бути занадто яскравою, щоб нервова система дитини не перенапружуватися. Правильніше за все покрити стіни миється фарбою пастельних тонів.

Перевірте, герметично закриваються вікна в дитячій кімнаті. Щілин бути не повинно, щоб не створювався протяг. На вікно слід встановити москітну сітку і повісити штори, якщо вікно виходить на сонячну сторону будинку.

Продумайте, який меблями ви плануєте користуватися після народження дитини. Якщо ви збираєтеся укладати малюка на нічний сон у доросле ліжко, а вдень заколисувати його в колясці на балконі, то в перший рік дитяче ліжечко може вам не знадобитися. Якщо ви хочете, щоб малюк з перших днів звикав спати окремо, вибирайте ліжко з опускається дном або знімається стінкою, щоб дитина могла спати в цьому ліжку до 3 років. Матрац краще вибрати середньої жорсткості. Завдяки бортикам і балдахіном, дитяче ліжечко виглядає затишній, але на них збирається багато пилу. Тому, якщо ви не плануєте їх прати кілька разів на тиждень, слід відмовитися від такої прикраси.

Пеленальний столик зручний для того, щоб переодягати дитини в перші місяці життя, а також щоб робити йому масаж. Однак ці маніпуляції можна проводити на будь-якому столі або дорослого ліжка з жорстким матрацом. Комод також не є обов'язковою покупкою. Можна купити в дитячу шафу, в якій поміститься весь гардероб крихти, а також необхідні для догляду за ним приналежності.

Придбайте нічник. Більшість малюків прокидається вночі, щоб поїсти. Яскраве світло може остаточно розбудити дитину. Тому краще включати приглушене світло і годувати малюка в напівдрімоті.

Мобілі, брязкальця та інші іграшки не знадобляться в перші 2-3 місяці життя дитини. Купити їх можна в будь-який момент в будь-якому дитячому магазині, тому немає необхідності купувати їх заздалегідь.

Подбайте і про місце для дорослого. Більшість дітей у перший рік життя плачуть, якщо не бачать батьків, тому ви будете проводити багато часу в дитячій. Підготуйте для себе зручне крісло, в якому вам буде комфортно годувати малюка.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: