» »

Як сповивати грудничкаЯк сповивати грудничка. Сучасні батьки чують різні, часом діаметрально протилежні поради з приводу сповивання. Ні наших бабусь, ні батьків це питання не хвилювало - сповивали завжди. У російському кліматі дитина навіть влітку може замерзнути. Існує два типи сповивання новонароджених: туге і вільне.

Як сповивати грудничка

Як сповивати грудничка
Сповивання на Русі було викликане економічними причинами. Одяг для немовляти була розкішшю, а пелюшки йому вистачало на цілих півроку. У тому, що дітей сповивали туго, теж очевидні економічні мотиви: бідні матері були зайняті роботою і не мали можливості часто підходити до дитини, щоб укрити його. Але туге сповивання - не тільки російський винахід. В Америці деякі племена індіанців туго сповивали своїх дітей. Це було прийнято у жили в тяжких умовах і прагнули виростити дисциплінованих воїнів племен: туге сповивання привчає до підпорядкування, дисципліні, пригнічує волю.

Саме тому варто відмовитися від цієї традиції заради виховання волелюбної, незалежної особистості. Туге сповивання ускладнює адаптацію немовляти до зміни температур, будучи антізакаліваніем. А якщо захочете покласти малюка у своє ліжко, він напевно перегріється в пелюшці. Фізіологічна поза новонароджених - зігнуті ручки і ніжки. При тугому пеленании їх випрямляють, заподіюючи дискомфорт малюкові. Вважається, що сповитий крихітка міцніше спить. Насправді це суто індивідуально і залежить від нервової системи кожного малюка і його характеру. Деякі немовлята будуть годину возитися, аби звільнити ручку і посмоктати кулачок.

Як сповивати грудничка
Віддайте перевагу тугому сповивання вільне. Вільним сповиванням називається створення такого «мішка», в якому дитина закутаний, але може ворушитися при цьому, підтягуючи ніжки до черевця і т.п. Дитина звикла до закритого простору і тісноті в утробі. Тепла пелюшка, що не сковує по руках і ногах, але обмежує простір, створює у малюка відчуття безпеки, дарує йому звичні відчуття. Нетугое сповивання корисно і для недоспілої нервової системи крихти, т.к. спонтанні, некеровані рухи його і самого дратують. Це зовсім не означає, що дитину взагалі не потрібно распеленивать, але на час сну і якщо він не на руках у мами, вільне сповивання - хороший варіант. Воно зручно і при грудному вигодовуванні. Якщо малюк не зв'язаний по руках і ногах, йому простіше взяти груди.

Як сповивати грудничка
Щоб запеленать малюка, розкладіть на столі теплу пелюшку так, щоб її верхній край був трохи вище лінії плеча крихти, на рівні його шийки. Зверху покладіть тонку пелюшку таким чином, щоб її верх перебував під ручками малюка (у пахвових западин). Розкладіть підгузник (марлевий або одноразовий). Одноразовий підгузник закріпіть на крихітці не надто туго, потім надіньте на малюка боді або тонку кофтину. Тонку пелюшку не туго, але щільно оберніть навколо грудної клітини немовляти, залишивши ручки відкритими. Відокремте ніжки, що не випрямляючи їх, один від одного нижньою частиною пелюшки так, щоб вони не терлися. Нижній край вільно оберніть навколо ніжок, дозволяючи їм рухатися і згинатися, і закріпіть. Верхнім кутом теплою пелюшки оберніть малюка, пропустивши його за спинку під протилежною ручкою крихти. Іншим кутом оберніть протилежне плечико малюка і заведіть пелюшку за спинку. Ручки при цьому не випрямляйте. Нижній край пелюшки подверніте, оберніть їм ніжки малюка до талії і закріпіть краю.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: