» »

Як сповивати новонародженої дитиниСповивання новонародженого - дуже легке і проста справа. Однак у багатьох матусь воно викликає хвилювання і навіть почуття страху. Жінки, які народили первістка, пояснюють це своєю недосвідченістю. А мами, у яких вже є дітки, виправдовуються тим, що просто забули як правильно це робиться. У сучасних пологових будинках практикується, як правило, вільне сповивання, коли ручки малюка залишаються не зафіксовано.

Як сповивати новонародженої дитини

Спершу матусі необхідно визначитися з місцем сповивання свого карапуза. Це може бути як спеціальні пеленальний столик або пеленальная дошка, так і рівна поверхня ліжечка або дивана.

Малюка необхідно одягнути в сорочечку. Вона може бути легкою або теплою (фланелевою), залежно від пори року і температури у квартирі. Якщо кисті рук малюка залишаються відкритими, на них слід надіти спеціальні маленькі рукавички, щоб малюк, розмахуючи ручками, що не подряпав собі обличчя.

На рівну поверхню необхідно покласти розправлену пелюшку, а вже на неї малюка. Верхній край пелюшки повинен проходити на рівні грудей дитини.

Лівим краєм пелюшки слід обернути тіло малюка і заправити його під спинку крихти. Те ж саме слід зробити і з правим краєм пелюшки.

Нижній кінець пелюшки необхідно гарненько розправити і загнути вгору, уклавши його на новонародженого.

Бічні кінці пелюшки необхідно розправити, щоб на них не було складок. Спершу лівий кінець потрібно підвернути під спинку малюка. Потім це ж слід зробити з правим кінцем пелюшки.

Що залишився хвостик правого кінця пелюшки необхідно підвернути за що вийшов на грудях малюка фіксуючий кишеньку. При цьому не слід допускати утворення на пелюшці грубих складок.

З часом сповивання новонародженого стане для мами звичною справою, яка займає по часом не більше хвилини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: