» »

Як сповивати дитиниРухи новонародженої дитини в перший місяць життя настільки хаотичні, що це часто заважає йому заспокоїться і заснути. Сповивання, огороджувальної дитину від власних рвучких рухів, не тільки допомагає йому відчувати себе затишніше, але і дозволяє зберігати тепло.

Як сповивати дитини

Покладіть на місце для сповивання фланелеву теплу пелюшку, а зверху на неї - тонку пелюшку. Одягніть на малюка спочатку тонку сорочечку, запахнув її на спинці, а потім теплу, таким чином, щоб запах розташовувався на грудях. Якщо ви не використовуєте багаторазові підгузки, зробіть марлевий квадрат зі стороною 80 або 100 см. Склавши підгузник трикутником і поклавши його підставу під поперек малюка, пропустіть його прямий кут між ніжок, а бічні кінці оберніть навколо животика.

Додайте малюка в центрі пелюшки таким чином, щоб її верхній край перебував на рівні його шиї. Зафіксувавши ручку дитини в положенні трохи навскоси уздовж тулуба, оберніть навколо тіла малюка лівий край пелюшки і заправте її під спинку. Таким же чином зробите з правим краєм. Нижній кінець пелюшки розправте у вигляді «риб'ячого хвоста» і загніть вгору. Розгладьте бічні кінці і заправте їх за спину дитини нижче його шиї або вище ліктів. Оберніть кінці хвостика навколо тулуба, зафіксувавши вільний кут англійською булавкою на животику або підкрутивши його за фіксуючий край пелюшки. Намагайтеся не допускати при пеленании освіти грубих складок.

Скористайтеся іншим способом - так званим «вільним» сповиванням. Відмінність цього методу полягає в тому, що краї пелюшок розташовуються на рівні пахвових западин дитини, залишаючи його ручки вільними. Щоб малюк не подряпав себе, надіньте йому на ручки рукавички «антіцарапкі» або використовуйте сорочечки з закриваються рукавами. Існує ще один спосіб сповивання - «конвертом», відповідний для прогулянок на вулиці. У цьому випадку над головою дитини залишають вільним верхній кут пелюшки, а нижній піднімають і накривають ним животик. Подальші дії аналогічні звичайному сповиванню.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: