» »

Як привчити дитину спокійно спати ночамиЗдоровий, міцний і тривалий сон дитини в нічний час - мрія більшості батьків. Тому привчити малюка спати ночами, дотримуючись постійний режим день за днем, слід ще в грудному віці.

Як привчити дитину спокійно спати ночами

Дотримуйтесь добовий режим, починаючи з перших днів життя дитини. У перші тижні немовлята сплять більшу частину доби. Прокидаються вони часто, як правило тоді, коли хочуть їсти, коли прийшов час поміняти пелюшку або коли відчувають будь-які неприємні почуття - холод, болі в животику та ін Також дитина може прокинутися від рухів власних рук і ніг, від різких гучних звуків, від зміни звукового фону (наприклад, при включенні або виключенні телевізора або радіо).

Пам'ятайте, що в перші місяці життя сон дитини може бути неспокійним, але саме в цей час слід привчати його до нічного тривалого сну.

Виробляйте у малюка рефлекс «засипання», здійснюючи один і той же щовечірній ритуал перед сном. Нехай у нього входять купання, гігієнічні процедури, легкий масаж, сповивання, годування. При цьому в кімнаті повинен горіти нічник, а не верхнє світло. Говоріть у цей час тихіше звичайного, можна співати і заколисувати малюка. Попросіть рідних збавити звук телевізора.

Перед тим як укладати дитину на ніч, подбайте про те, щоб нічого не завдавало йому почуття дискомфорту - він відригнув повітря після годування, справив свої природні потреби.

Якщо малюк спить неспокійно, сповивати його на ніч з ручками, щоб рухи власних кінцівок не будили його навіть під час неміцного сну. Якщо в кімнаті жарко, що не кутайте дитини. Якщо ж прохолодно, то подбайте про те, щоб він не замерз - укрийте його ковдрою, закріпивши його кінці спеціальними власниками, щоб воно не сповзала.

Приготуйте з вечора всі речі, які можуть знадобитися вам серед ночі. Нехай будуть поруч вологі серветки, а на пеленальном столі вже лежить чиста пелюшка, щоб швидко переодягнути малюка, якщо він прокинеться мокрим або брудним.

Не розмовляйте з дитиною під час нічних годувань, не включайте в кімнаті верхнє світло. Нехай годування і сповивання проходять при світлі каганця. Після цих процедур необхідно відразу ж вкласти дитину.

Укладайте малюка спати в один і той же час щодня. Так у нього сформується режим, який забезпечить тривалий і міцний нічний сон.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: