» »

Правила гігієни статевих органів у хлопчиківДеякі батьки не завжди приділяють належну увагу гігієні статевих органів своїх маленьких синів. Це може призвести до різних патологічних процесів, які в майбутньому негативно позначаться на дітородної та статевої функції чоловіка. Щоб такого не сталося, необхідно дотримуватися ряду певних правил догляду за хлопчиком.

Правила гігієни статевих органів у хлопчиків

Гігієна з перших днів

Більшість вроджених патологій чоловічих статевих органів можна успішно діагностувати вже з народження. Зовнішні органи хлопчиків володіють особливим будовою - звуженою крайньою плоттю і захованої головкою статевого члена. Цей стан є природним і не потребує корекції. Також заборонено насильно оголяти головку, оскільки це може призвести до травмування слизової крайньої плоті і сформувати рубцеві зміни.

Зазвичай головка самостійно оголюється в процесі дорослішання малюка, розкриваючись до шести років або навіть раніше.

Правилам по догляду за статевими органами дитини батьки зобов'язані неухильно слідувати з перших днів його життя. Якщо цього не відбувається, у хлопчика можуть з'явитися болі в крайньої плоті, набряки, почервоніння та гнійні виділення жовтого або білого кольору. У цьому випадку його слід негайно показати лікарю, які визначить причину почервонінь, набряклості, неможливості закрити голівку і затримки сечовипускання. Також до доктора потрібно звернутися, якщо дитина отримала яку-небудь травму промежини, перехворів свинкою або скаржиться на болі в області статевого члена (мошонки).

Правила гігієни

Новонароджених хлопчиків потрібно мити один раз на день після регулярного купання, обережно відтягуючи крайню плоть і обполіскуючи головку теплою кип'яченою водою або теплим відваром ромашки. Всі складки біля геніталій, включаючи яєчка, необхідно ретельно обмивати дитячим милом або дитячим гелем для душу. Якщо дитина сильно забруднити випорожненнями, їх видаляють перед підмиванням зволоженим серветками або ватою з дитячим лосьйоном.

Самостійний догляд за своїми статевими органами хлопчик повинен самостійно виконувати з чотирьох-п'яти років (під наглядом батьків).

Після підмивання шкіру немовляти потрібно обов'язково висушити рушником або м'якою пелюшкою, після чого область геніталій обробляється дитячою присипкою або іншими спеціальними засобами для догляду за дитиною. При нанесенні на шкіру стерильного дитячого масла або крему не можна змащувати ними пеніс, щоб не викликати роздратування або алергії. Після виконання всіх необхідних гігієнічних процедур хлопчика бажано залишити на кілька хвилин повністю роздягненим, щоб шкіра і складки в області зовнішніх статевих органів могли провітритися перед одяганням памперсів і пелюшок.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: