» »

В які ігри можна грати з 8 місячною дитиноюУ віці восьми місяців дитина може розрізняти багато з предметів, що оточують його. Він уміє грати з різними речами, іграшками, оцінюючи їх, порівнюючи якість. У міру знайомства з навколишнім світом розвиваються і розумові здібності малюка.

В які ігри можна грати з 8 місячною дитиною
Де б не виявився восьмимісячна дитина, він намагається обстежити якомога більшу територію. З будь-яким предметом він здатний займатися підлягає, намагається дослідити його з самих різних ракурсів, помахати їм в повітрі, спробувати на смак. Завдання дорослого - в ігровій формі спробувати ознайомити дитину з властивостями предметів, навчити концентрувати увагу, виконувати невеликі завдання.

Які ігри можна запропонувати восьмимісячного дитині

«Подзвони в дзвіночок» - дитині дають дзвіночок і показують, як саме треба дзвонити в нього. До язичку дзвіночка можна прив'язати різнокольорові стрічки, за які зручно смикати.

Дотикальна гра - в невелику коробочку кладуть шматочки різної тканини, яку цікаво буде помацати. Можна підібрати шматочки жорсткої матерії, м'якою, шовковистою, гладкою, хутро і так далі. Включіть в набір шматочок лінолеуму, щільного паперу, велику пробку - виймаючи предмети з коробки, обмацуючи їх, малюк вчиться розрізняти їх осязательно. Під час гри розмовляйте з малюком, називайте предмети, щоб дитина могла познайомитися з поняттями «гладкий», «шорсткий», «м'який» та іншими.

«Переверни іграшку» - перед дитиною розкладають іграшки в незвичному становищі, наприклад, ляльку - вниз обличчям. Якщо дитина сам не постарається виправити становище, йому треба підказати це.

До долоні малюка можна приклеїти шматочок липкої стрічки. Діти з великим інтересом відривають її і намагаються приладнати назад.

Ігри для поліпшення координації

Найвідоміша з малишових ігор - «ладушки». Її можна урізноманітнити: поплескавши в долоні, ручки дитини накривають ковдрою. Діти з цікавістю спостерігають, як руки зникають і з'являються заново.

Покатати м'ячик - у напрямку до дитини дорослий підштовхує м'яч, спонукає дитину повернути його назад тим же способом.

Пірамідка - якщо дитині показати один раз, як на стрижень надягати колечка, він буде намагатися робити це знову і знову. Завдання можна ускладнити, розгойдуючи стрижень з боку в бік - для цього вибирають пірамідку з напівкруглим підставою.

В ігровій формі дитині можна пояснити виконання багатьох повсякденних справ. Наприклад, щоб навчити малюка користуватися чашкою, покажіть, як напоїти з неї ведмедика, ляльку, собачку. Малюки, як правило, намагаються повторити дії дорослого. Такі ігри - хороша сходинка перед більш розгорнутими іграми з уявними діями, поширеними серед дітей старшого віку.

Дітям будь-якого віку цікавий процес приготування їжі. Навіть дуже маленької дитини можна залучити до нього. Крихітному кухареві вручається каструля, ложка, пакети і баночки з-під продуктів. Копіюючи мамині дії, він буде «витрушувати» рис з пакетика в каструлю, розмішувати ложкою «кашу».

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: