» »

Літні заняття з дитиноюЛіто - прекрасна пора! Час тривалих прогулянок на свіжому повітрі, веселих і активних ігор. Разом з грою на прогулянці можна займатися і розвитком дитини. Це доставить малюкові задоволення і принесе користь.

Літні заняття з дитиною

Міні-сад. Разом з дитиною знайдіть затишне місце у дворі, спушите і полийте його. Обгородіть камінчиками або сплетіть паркан з гілок. Разом посадите туди квітку і стежте за його ростом. Політь бур'яни, своєчасно поливайте. У дитини таке заняття створює позитивне ставлення до праці, його цінності, він бачить результати своєї роботи. Дитина спостерігає за процесом зростання, за тим, як з насінини виходить рослина, вчиться складати логічні ланцюжки.

Весела арифметика. Мелом малюйте на асфальті геометричні фігури, вивчайте рахунок, поняття "багато-мало", різні форми і кольору.
  • Намалюйте крейдою на асфальті кілька однакових предметів. Порахуйте їх, а потім поруч з ними підпишіть потрібну цифру.
  • Те ж навпаки. Намалюйте цифру, а дитина нехай принесе відповідне їй кількість камінчиків.
  • За допомогою формочок зробіть фігурки з піску, наприклад, 3 ягідки і 2 машинки. Запропонуйте дитині визначити, чого більше.

Букви. Мелок - відмінний спосіб для вивчення букв.

  • Пишіть на асфальті об'ємні літери, а дитина нехай розфарбовує простір усередині них. 
  • Починайте писати букву, а малюк нехай намагається її продовжити.  
  • Можна попросити дитину стрибати по буквах, написаним на деякій відстані один від одного і згадувати слова, що починаються на них. 
  • Складайте слово з букв. Дитина повинна знаходити на асфальті потрібні йому букви і стрибати на них.
  • Напишіть букву, а дитина нехай її впізнає. Потім покажіть предмет або тварина, що починається на цю букву.
  • Нехай малюк шукає знайомі йому букви серед безлічі інших.

Бризгалкі. Коли ж ще пограти на вулиці водою, як не влітку? Зробіть з пляшки Пирскавка (можна купити вже готовий водяний пістолет) і малюйте водою на піску.

Камінчики і палички. З підручних предметів можна складати геометричні фігури, перераховувати камінчики, складні в ряд, прикрашати ними фігурки з піску.

Знайди предмет. Підготуйте будинку картки з ізбораженіем квітів, комах, предметів (велосипед, совочок, відерце). Разом на вулиці шукайте те, що зображено на картинці.

 

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: