» »

Дитячі неврозиПсихологи говорять про те, що невроз виникає у тих дітей, які переживають конфлікти між умовами життя і власним темпераментом, адже всі спроби протистояти характеру дитини зазвичай призводять до комплексам неповноцінності, низької самооцінки, агресії і неврозів. Тобто, якщо квапити повільного дитини або гальмувати допитливого, можна остаточно занапастити своє чадо.

Дитячі неврози

Неврози дають про себе знати, якщо батьки пред'являють до дитини неймовірні вимоги, невідповідні ні віком, ні фізичним даним дитини. Наприклад, коли батьки намагаються зробити з дитини вундеркінда або великого музиканта, а у нього немає до цього прагнень.

Неврозам схильні самостійні діти, батьки яких є гіперопекунамі. Наприклад, якщо дітям дають всілякі приписи та правила поведінки, але при цьому стримують всі його ініціативи і прояви особистості. Зловживання всілякими заборонами теж негативно позначаються на розвитку дитини.

Неврози з'являються у надмірно розбещених дітей. Малюки, яким все дозволено, страждають занадто завищеною самооцінкою, тому будь-яка трудність на їх шляху є для них психологічною травмою.

Неврози можуть з'явитися у дитини при народженні братика або сестрички. Коли з'являється новий дитина, мамі доводиться проводити більше часу саме з ним, але ні їй, ні татові не варто забувати про почуття й вихованні старших дітей. Вони звикли до уваги, а з появою дитини вони, на їх думку, відсуваються на задній план. З'являється ревнощі, крики, образи, сцени скандалів. Діти влаштовують капризи, показуючи, що й вони теж ще маленькі.

Неврози трапляються через грубі покарань. Наприклад, коли батьки принижують дитини, її особистість. Якщо батьки зривають на дитині свої нерви і підпорядковують його собі, він виростає боягузливим, жорстким і черствим. Звичайно ж, зовсім не звертати уваги на проступки не можна, але слід розбиратися і показувати витримку при вирішенні будь-яких проблем.

Також однією з основних причин неврозів є сварки і скандали між батьками. Сварки і скандали травмують психіку дитини, і він з часом починає наслідувати своїх батьків, тобто ставати таким же жорстоким і черствим.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: