» »

Як навчити дитину гратиЯк навчити дитину грати. Малюк росте, поступово знайомлячись з навколишнім світом, в якому все незвичайно, цікаво. Ми, дорослі, вже звикли до буденності життя і часто те, що для малюка є важким, викликає у нас подив. Коли дитина вперше бачить іграшку, він і поняття не має, що з нею робити. Дорослій необхідно бути поруч, показати, для чого цей предмет потрібен, а при скруті направляти дії малюка.

Як навчити дитину грати
Вам знадобиться
  • - брязкальця
  • - музичні іграшки
  • - ляльки
  • - машини
  • - конструктор
  • - посуд
  • - ігровий набір доктора, перукаря, продавця

Як навчити дитину грати
Перші ігри малюка. Коли малюк тільки народився, іграшки його ще не цікавлять. Ви можете скільки завгодно йому їх показувати, але не побачити відповідь реакції. Просто для новонародженого в цей час велике значення відіграють звуки, прікосновенія.Прімерно в 1,5-2 місяці малюк почне бачити свої перші брязкальця, яскраві, дзвінкі, красиві. А ще через місяць (кожен у свій час) почне тримати їх. Кожного місяця щодо дитини до іграшок будуть спостерігатися нові проявленія.Взрослим важливо не залишати дитину наодинці з іграшками, так як поки що він може лише потримати їх у руках, а гри як такої не буде. Розкрийте перед малюком всі можливості іграшки, виконайте це кілька разів самі і разом. Покажіть йому, як котиться машина, м'ячик, наприклад. Незабаром ви самі побачите, що дитина навчилася користуватися цією іграшкою і самостійно виконує дії.

Як навчити дитину грати
Граємо з дітьми 1,5 - 2-річного возраста.Уже з 1,5-2 років можна розігрувати з дітьми різні побутові ситуації, наприклад, приготування обіду, зустріч гостей, вкладання ляльок спати і т.д.Іграть можна не тільки окремо машиною , м'якими іграшками, ляльками, але і відразу кількома предметами. Дуже корисно буде розігрувати з іграшками прості сюжети (наприклад, як зайчик прийшов у гості до їжакові, привіталися, їжачок пригостив зайчика чаєм, прощаються один з одним), а потім пропонувати складніше. Зазвичай маленькі діти із задоволенням спостерігають за такими уявленнями, а потім починають з великим задоволенням їх показивать.Во час гри з малюком, дайте побувати йому в ролі мами чи тата, дайте можливість висловити свою любов до когось і піклуватися про нього. Це важливо, тому що дитина отримує вашу любов, а його емоції залишаються не задіяні.

Як навчити дитину грати
Граємо з дитиною 3-4 років.У віці три-чотири роки діти стають більш свідомими. Вони вже здатні передавати у формі гри те, що вони побачили або почули (наприклад, після відвідин кафе, перукарні, кабінету лікаря). З трьох років можна ставити міні-вистави з малюком на сюжети прочитаних книжок і знайомих мультиків, вибираючи спочатку ті, які він любить.
Відтворювати можна частинами, починаючи з тих подій, які він краще запам'ятав, а значить, більше понравілісь.Уже в 3-4 роки варто привчати грати разом з однолітками. Але це не звільняє дорослого від присутності під час гри. Можливо, необхідно буде розкрити дії або допомогти залагодити неминучі сварки, конфлікти (які дуже часто виникають через невміння дітей спільно спілкуватися).
Якщо дитина велику кількість часу проводить з іншими малюками, але дорослі частіше хочуть залишитися осторонь і не втручаються в їхні ігри, то він навчитися знаходити спільну мову з іншими дітьми, але грати з ними буде досить примітивно: штовхатися, бігати, задиратися.
Важливо не допустити, щоб дитина звикла командувати або, навпаки, підкорятися і, дорослішаючи, або постійно сперечаються з іншими дітьми («командири»), або не можуть відстоювати свою позицію («підлеглі»). Якщо ви віддаєте дитину в дитячий сад, то скористайтеся порадами інших мам з приводу вибору установи. Знайдіть такий садочок, в якому не тільки багато іграшок, але і де вихователі проводять заняття з дітьми та організовують їх спільні ігри.

Як навчити дитину грати
Ігри з 5-6 - річним ребенком.В 5-6 років дитина зазвичай добре розігрує сюжети з улюблених книжок чи мультфільмів і різні побутові ситуації. Іноді ви можете грати з ним, даючи нові сюжети чи програвати різні життєві ситуації правила поведінки, наприклад).
Дитині в цьому віці, якщо він не відвідує дитячий сад, просто потрібен товариш по іграх - інакше налагодити в контакт з однолітками і будувати спілкування з ними він не навчиться. Дорослий в даній ситуації не може замінити партнера-дитини, тому що дорослі не можуть грати досить довго і спілкуються з дитиною не так, як спілкувався б одноліток.

Як навчити дитину грати
Ігри дітей 6-7 лет.С 6-7 років допускається лише епізодичне втручання дорослого, за умови, що діти знайшли спільну мову, навчилися разом грати. Якщо ж у цьому віці лише починається спільна гра, дорослому необхідно допомагати домовлятися і, якщо вони ніяковіють, подбадрівать.В цьому віці для спільних ігор діти найчастіше вибирають «Дочки-матері», «Вихователь і діти», «Супермени», «Принцеси »та ін
Зверніть увагу на те, чим цікавиться дитина, яким героям подражает.Чем різноманітніше зміст сюжетно-рольових ігор, в які грають діти, тим більш розвинутою буде їх внутрішній світ, душа. І навпаки, його внутрішнього світу загрожує залишитися нерозвиненим і примітивним, якщо гри однообразни.Еслі дорослі купують дитині тільки роботів, ляльок, м'які іграшки, монстрів, то це може призвести до не розвитку ігрового досвіду дитини, звуження кругозору. Тому завжди стежте, щоб іграшки були різноманітними (монстрів і чудовиськ краще уникати).
М'які іграшки і ляльки дуже потрібні не тільки дівчаткам, але і хлопчикам, так як вони допомагають поняттю взаємин між людьми. М'які іграшки заспокоюють дитину, дають відчуття тепла, затишку.
Так само і машини, літаки та інша техніка необхідні не тільки хлопчикам, але і дівчаткам, так як, якщо дівчинка грає лише в ляльки, це може призвести до звуження її інтересів, обмеженням розвитку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: