» »

Як навчити дитину розуміти часЯк навчити дитину часу. На перший погляд, навчити малюка розбиратися з часом - складно. Але дитина росте, а йому просто необхідно знати, що таке час, а також чим його вимірюють. Адже для розвитку дитини важливе значення має планування свого часу. Малюк повинен навчитися орієнтуватися в ньому і вміти розпоряджатися. У його розумінні, час тече зовсім по-іншому. Навчити дитину розуміти час потрібно поступово, а починати треба з далека.

Як навчити дитину розуміти час

Потрібно ознайомити дитину з поняттям часу. Наприклад, з того, що за днем, йде ніч, а після ночі почнеться ранок. Спершу дитина повинна засвоїти послідовність усіх подій. Щодня, послідовно повторюючи ланцюг подій, малюк вже розбирається, що і навіщо треба робити? Важливо завжди говорити йому: "Добрий ранок" , "На добраніч", так як це найпростіший варіант для розуміння часу доби. Необхідно особливу увагу приділити на кожну послідовність, де чітко видно, що було до, а що після. Послідовність можна розвинути у дитини за допомогою казок. Можна прочитати казку, а після здавати малюкові запитання (Що сталося потім?).

Необхідно починати знайомити ваше чадо з такими поняттями, як: минуле, сьогодення, майбутнє. Це треба робити за допомогою бесід, заснованих на прикладах життя самого малюка. Потрібно пояснювати, що те, що робить дитина зараз - це справжнє, те, що буде відбуватися пізніше - це майбутнє (завтра, через тиждень). Акцент поставте на значущі події, так як вони краще запам'ятовуються дітьми (наприклад: день народження, різдво і т.д.).

Продемонструйте малюкові, що можна зробити за хвилину, годину, і навіть за секунду (наприклад, можна плескати в долоні). Для цього можна організувати гру, під час якого за допомогою таймера визначити, за скільки дитина виконає яку-небудь дію.

Наступним кроком, є знайомство дитини з порами року. Необхідно не тільки пояснити йому, що в році є чотири пори року і дванадцять місяців, а й докладно пояснити йому все що відбуваються зміни в різних періодах року. Все це треба показати дитину на різних прикладах, наприклад, настання зими характеризується появою снігу, осені - листопадом ... Розкажіть у що одягнені люди і т.д. З порами року можна ознайомити і з допомогою барвистих книжок і казок (наприклад, казка Маршака "Дванадцять місяців").

Останнім етапом, є знайомство дитини з таємничими годинами. Звичайно, до цього його треба ознайомити з цифрами, крім того малюк повинен вміти рахувати. Навчити часу потрібно на яскравих годинах. Потрібно зв'язати час з діями, які дитина робить щодня. Спочатку потрібно, щоб малюк освоїв годинну стрілку, а потім можна переходити до хвилинній стрілці.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: