» »

Як навчити дитину дізнаватися часРано чи пізно батькам доводиться вчити дитину дізнаватися час - це необхідно, щоб він зміг планувати свої справи, контролювати виконання ваших вимог. Завдання ускладнюється абстрактністю часу, як поняття.

Як навчити дитину дізнаватися час

Вам потрібно донести до дитини поняття часу. Найпростіше зробити це на прикладі зміни дня і ночі - поясніть дитині послідовність зміни ранку, обіду, вечори, дня і ночі.

На прикладі розпорядку дня дитини пояснюйте йому послідовність подій - після пробудження він вмивається, снідає і т.д. Використовуйте улюблені казки або історії, промовляйте кожен етап з позиції минулого і сьогодення. Поясніть йому поняття майбутнього, теперішнього і минулого. Сьогодення - це те, що відбувається зараз («ми з тобою розмовляємо, граємо»). Майбутнє - те, що ми будемо робити завтра («підемо в зоопарк»). Минуле - те, що робили влітку, наприклад («їздили на море»). Акцентуйте увагу на цих аспектах в процесі спілкування з дитиною протягом дня, під час прогулянки. Щоб дитина краще запам'ятав, зіставляйте час зі значимими подіями - день народження малюка, зустріч Нового року і т.д.

Придбайте таймер з великими цифрами і барвистими малюнками - розкажіть малюку, що таке хвилини, години і секунди. Зіставляйте час з діями - пограйте з дитиною в гру на визначення кількості стрибків (хлопків, присідань), які він зможе зробити за секунду, хвилину, кілька хвилин.

Пори року діти запам'ятовують найкраще. Вам потрібно створити потрібні асоціації - осінь і опадає листя, зима і катання на санках, літо і купання в річці, весна і поява перших квітів. Використовуйте наочні приклади - обговоріть з дитиною форму одягу в різний час року.

Познайомте дитину з годинником - придбайте справжній годинник з великими цифрами і яскравими малюнками. Малюк вже повинен вміти рахувати і розуміти, навіщо потрібні цифри. Нехай годинник висять на видному місці - тренуйтеся кожен день, ненав'язливо пропонуючи дитині визначити час, давай йому завдання на кілька хвилин, і т.д. Спочатку він повинен зрозуміти, як рухається годинникова стрілка - з'єднайте поняття 7:00 з пробудженням. Потім поясніть дитині, як рухається хвилинна стрілка - приводите відповідні приклади. В ігровій формі вчіть його розпоряджатися часом - просіть його приходити до вас через 15 хвилин, лягати в ліжко через півгодини і т.д.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: