» »

Як прищепити смак до музикиЧекаючи малюка, психологи рекомендують оточити себе гарними речами, хорошою музикою і позитивними емоціями. Будучи ще в животику у мами, дитина реагує на звуки, інтонації голосу. Можливо, вже тоді закладаються перші зачатки сприйнятливості до ритму, тембру і співзвуччям.

Як прищепити смак до музики

Для рослин і немовлят

Найчастіше майбутнім матусям рекомендую слухати не занадто ексцентричну, помірного ритму музику: Моцарта, Гайдна, Чайковського, Гріга, Шопена. Особливу увагу в цьому списку приділяється Моцарту: ритмічні і тональні співвідношення та мелодійна структура в його музиці настільки вивірені, що узгоджуються з природними біоритмами людини. Ось чому Моцарта, як панацею, рекомендують всім і вся - від вирощуваних на підвіконні рослин до немовлят.

Після появи на світ дитині можна ставити ту ж музику. І зовсім не обов'язково ця музика повинна бути класичною. Якщо мама - пристрасна прихильниця готик-металу або кислотного джазу, немає ніяких підстав, згнітивши серцем, крутити весь день «Пори року» Вівальді. Але зазвичай дитина пробуджує ніжність і м'якість, що дозволить мамі навіть серед своїх переваг знайти приглушені версії стилю.

Сповивання під треш-метал

Вже з перших днів народження дитині можна включати легкий джаз, джаз-рок, інструментальну, хорову музику, кантрі, народні мотиви. І навіть трохи хард-року. Але тільки трохи. Нехай малюк почує всього потрошку. Різні музичні стилі будуть збуджувати в ньому багату поліфонію відчуттів.

Дитячі пісеньки, потішки і віршики гарні для розвитку мовлення дитини, для становлення моторних навичок, запам'ятовування. Обов'язково співайте і танцюйте разом з дитиною під «Нехай біжать незграбні» і «Чікі-пих-пих», але не обмежуйтеся тільки цим. Показуйте йому відразу велика, справжнє.

Нехай дитина любить те, що любите ви

Познайомте малюка зі своїми улюбленими творами. Нехай він почує те, що подобається його мамі.

Ходіть разом в філармонію, капелу, театри. Візьміть перший раз в слінгу тримісячного малюка на органний концерт в місцеву церкву або в філармонію. Нехай ви пробудете там зовсім недовго, нехай малюк засне, але засне він у хвилях живої, проникаючої музики. Не пропускайте і вуличні музичні фестивалі, походи в ірландський паб або мексиканське кафе, беріть з собою дітей, пританцьовуйте всі разом!

Для виховання хороших музичних уподобань дітям корисно також слухати природні звуки природи: шуму дощу, прибою, гуркіт грому, спів птахів, тріск багаття, шурхіт трави. Частіше бувайте на природі. Звертайте увагу малюка, скільки звуків таїть в собі ліс, море.

Не захоплюйся дитини яскравими американськими механічними іграшками з штучними роботизованими голосами. Запропонуйте малюкові бубон, маракаси, дудочку, кастаньєти або просто кришки від каструль. Нехай гримить, дзвенить, досліджує. Увімкніть завзяту мелодію і пограйте в домашній оркестр. Радійте разом з малюком!

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: