» »

Як прищепити дитині смак до гарної музикиБільшість мам хоче прищепити своїм дітям смак до хорошої музики. Робити це потрібно з раннього віку, найкраще ще з вагітності, оскільки доведено, що дитина, перебуваючи в животі, відмінно сприймає музику.

Як прищепити дитині смак до гарної музики

Майбутнім мамам найчастіше рекомендують слухати класичну музику. В основному мова йде про Чайковського, Гріга, Гайдна, Шопена і Моцарта. Прийнято особливо виділяти твори Моцарта, чиї тональні і ритмічні співвідношення і цікава мелодійна структура ідеально узгоджуються з людськими біоритмами.

Потрібно сказати, що крім класичної музики, дитині в животі можна давати слухати м'який блюз, джаз і навіть рок-балади, в яких немає агресивного ритму. Чи не привчайте дитину до якоїсь абстрактної хорошій музиці, ставте йому своїх улюблених виконавців, ви теж повинні отримувати задоволення від прослуховування улюблених композицій та пісень.

Після народження дитини продовжуйте разом з ним слухати музику, яка вам подобається. Зверніть увагу, на які мелодії і композиції він реагує позитивно (посміхається, агукає, проявляє активність), спробуйте ставити їх частіше. Не зациклюйтеся на якомусь одному стилі, дитині корисно слухати різну музику, оскільки це сприяє його розвитку. Народні мотиви, хорова музика, кантрі, джаз-рок, навіть трохи хард-року підуть на користь вашій дитині.

Якщо ваша дитина відрізняється спокійним характером, сходіть з ним на концерт. Навіть самого маленького дитини можна взяти послухати органну музику в церкві або філармонії. У цьому випадку, вибирайте місця біля проходу і ближче до виходу: якщо дитина закапризує або розплачеться, ви зможете просто піти, щоб не доставляти оточуючим людям занепокоєння. Не хвилюйтеся, якщо дитина засне, заколисаний спокійною музикою, це піде йому на користь.

Коли дитина підросте, походіть з ним на музичні фестивалі і свята, поясніть йому, що музика буває різною. Живі виконавці різноманітної музики привертають увагу навіть самих маленьких дітей, викликаючи жвавий інтерес.

Замість яскравих механічних іграшок з гучними штучними звуками купите своїй дитині небудь простий музичний інструмент - невеликий бубон, дудочку, маракаси. Поясніть йому, як правильно використовувати такі інструменти, спробуйте разом з ним влаштовувати музичні імпровізації.

Дуже часто у своєму прагненні прищепити дитині музичний смак батьки, незважаючи на опір малюка, віддають його в музичну школу, що в підсумку часто призводить до неприйняття класичної музики, а іноді навіть ненависті до неї. Якщо вашій дитині зовсім не подобається вчитися грі на музичних інструментах або співу, не варто його примушувати, інакше в майбутньому це може призвести до проблем у ваших взаєминах.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: