» »

Що потрібно однорічній дитиніЩо подарувати однорічній дитині. Ось і виповнився малюкові один рік, за цей час він перетворився з боязкого гостя в повноправного господаря вашому житті, все тепер обертається навколо його інтересів. Якими мають бути заняття, ігри з дитиною, що за страви потрібно готувати і які іграшки купувати йому?

Що потрібно однорічній дитині
Після того як дитині виповнився один рік, не давайте йому такі іграшки, якими, розібравши їх, можна поранитися або вдавитися. Іграшки в цьому віці бажано пропонувати дитині по одній, щоб сконцентрувати його увагу, а коли інтерес пройде, потрібно сховати попередню іграшку і дати наступну. Вони не повинні бути складними, але покликані давати роботу рукам і спонукати до цікавості малюка.

Гучні і яскраві електронні «бренчалкі» - не самий відповідний варіант, вони набриднуть і зламаються за кілька днів, а всілякі шнурівки, «застегівалкі», пазли для навчання різним розмірами, формами і квітам, буквах або цифрам будуть дуже до речі і збережуться не один рік .

Ігри для дитини одного року невіддільні від навчання, тому вони повинні носити розвиваючий характер. Зрозуміло, не можна забувати про рухливих іграх. Вони не повинні зводитися тільки до «догонялки», а й розвивати конкретні вміння: корисні ігри з м'ячиками різних розмірів, стрибки з невеликими перешкодами, наслідування рухам різних тварин.

Враховуйте, що довга нерухома поза малюка в цьому віці підсилює психологічну втому і у випадку, якщо дитина непосидючий, необхідно вчасно міняти тип навантаження. Чергуйте вправи на дрібну моторику рук, на зміцнення скелетних м'язів, на розвиток пам'яті та мислення (розглядання картинок, читання дитячих маленьких чотиривіршів). Пам'ятайте і про ліплення з солоного тіста, пальчикові фарби, перебирання і пересипання круп або переливання рідин в різні ємності - все це дуже важливо для розвитку дітей від одного року.

Харчування дітей від одного року не сильно відрізняється від колишнього (до року) - все так само заборонені жирні, гострі, смажені страви, майонез, консерви і копченості. Рецепти для дітей цього віку відрізняються лише оформленням страв. Малюк вже може побачити в тарілці красивий квіточка з помідора і з великим задоволенням його з'їсти.

Прикрашайте салати, каші і супи, і будете заохочені порожніми тарілками і задоволеними дітьми. Сильно перетертої їжі в раціоні однорічних дітей вже практично немає. Їжа все більше стає схожою на дорослу, і харчування дитини з одного року поступово має ставати самостійним.

До півтора років діти здатні є самі, нехай трохи брудниться і розливаючи їжу. Але лаяти їх за це не варто, це-елемент навчання та розвитку. Не позбавляйте дітей такої важливої ​​школи.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: