» »

Як взяти опікунство над дитиною



Взяти дитину з дитячого будинку на виховання можна за допомогою різних форм сімейного влаштування. Якщо до такого серйозного кроку, як усиновлення, ви поки не готові, то можна розглянути варіант опікунства.

Як взяти опікунство над дитиною
Вам знадобиться
  • Паспорт;
  • - медичний висновок про стан здоров'я встановленого зразка.

Опіка (піклування) - найпоширеніша форма сімейного влаштування. У разі опіки дитини забирають додому за рішенням органів опіки та піклування, а не суду. І контроль за сім'єю, в якій знаходиться така дитина, здійснює цей же наглядовий орган.

Якщо ви хочете взяти дитину під опіку, то вам необхідно звернутися в органи опіки за місцем прописки (реєстрації) і написати заяву встановленого зразка та надати медичний висновок про стан вашого здоров'я. Фактично органи опіки більше не можуть вимагати з вас ніяких документів. Але на ділі вони мають право зобов'язати вас зібрати повний пакет документів, який необхідний для усиновлення.

Після прийняття документів органи опіки проводять обстеження ваших житлово-побутових умов. І протягом 30 днів виносять рішення, чи можете ви стати опікуном. При позитивній відповіді, якщо ви вже визначилися з дитиною, ви можете відразу забрати його додому.

Якщо конкретної дитини ви ще не вибрали, скористайтеся інформацією в регіональних і федеральних базах дітей, які підлягають влаштуванню в сім'ї. Вибравши дитини, зверніться до органів опіки за дозволом на знайомство з ним. З цим дозволом ви приїжджаєте в сирітське установа і знайомитеся з дитиною. Директор і персонал зобов'язані надати вам всю необхідну інформацію, показати особиста справа і медичну карту.

Ви можете шукати і дивитися дітей стільки часу, скільки вам знадобиться для винесення остаточного рішення.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: