» »

Як взяти дитину в прийомну сім'юЯк взяти дитину в прийомну сім'ю. Кажуть, що діти - це квіти життя. Але не всі можуть народити дитину, і це часто стає причиною відчаю жінок і сімейних пар. Але якщо ви готові стати батьками, зверніться в дитячі будинки, де зараз містяться тисячі дітей, що чекають своїх тат і мам.

Як взяти дитину в прийомну сім'ю
Вам знадобиться
  • - Медична довідка про стан вашого здоров'я;
  • - Документи про доходи сім'ї;
  • - Документи про житлові умови - фінансово-особовий рахунок, папери, що підтверджують право власності (для приватизованих квартир);
  • - Довідка про відсутність судимості. Її можна взяти в УВС (ОВС);
  • - Заява, заповнене згідно спеціальній формі.

Відправляйтеся до органу опіки та піклування (ООП) і напишіть заяву, за якою просите винести висновок про можливість стати прийомними батьками.

Чекайте, поки ООП досліджує ваші житлово-побутові умови і перевіряє документи, необхідні для взяття дитини в прийомну сім'ю. Рішення про видачі висновку готується протягом 20 днів.

Якщо всі документи й умови в порядку, ООП візьміть у них список дітей, яких можна усиновити, а також оформіть в цьому органі направлення на відвідування.

Після того, як ви побували в дитячому будинку, прийміть рішення про усиновлення в перебігу 10 днів, як і говорить закон. Далі пишіть відмову або згоду, і можете знову звернутися в ООП за списком дітей. Кількість напрямів на відвідини не регламентується.

Якщо ви згодні взяти дитину, напишіть заяву до суду про усиновлення і прикладіть всі необхідні документи.

Дочекайтеся рішення - суд винесе вердикт, за яким ви будете мати право взяти дитину в свою сім'ю чи ні.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: