» »

Як взяти дитину з притулкуВеличезна кількість російських дітей перебуває в дитячих будинках або притулках. Але навіть самі турботливі й чуйні співробітники цих установ не в змозі замінити батьків. Тому цілком зрозуміло бажання багатьох людей допомогти таким дітям і подарувати їм можливість знайти нову родину.

Як взяти дитину з притулку
Вам знадобиться
  • - коротка автобіографія з докладним зазначенням ваших даних, сімейного стану та місця проживання;
  • - паспорт;
  • - довідка з місця роботи, із зазначенням вашої посади та заробітної плати;
  • - документи на право володіння житловим приміщенням або виписка з будинкової книги;
  • - копія фінансового особового рахунку;
  • - довідка з МВС про відсутність судимості;
  • - медичний висновок про ваше здоров'я.

Щоб отримати дозвіл на право усиновлення дитини, вам необхідно звернутися до місцевого органу з опіки та піклування. Там вам слід написати заяву з проханням про можливість і бажання бути усиновлювачем і прикласти необхідний пакет документів. Якщо ви перебуваєте в шлюбі, надайте свідоцтво про шлюб або його копію. Також потрібно письмову згоду другого з подружжя на усиновлення. Після того як ви здасте всі документи, орган опіки проведе оцінку і обстеження ваших житлових умов протягом наступних двох тижнів. Потім вам видадуть письмовий висновок, з яким вам потрібно буде звернутися вже до органів опіки та піклування безпосередньо за місцем знаходження дитячого притулку. Вам буде надана інформація про дітей, які підлягають усиновленню. Після цього ви зможете відвідувати даної дитини і надалі закінчити оформлення документів вже в якості члена вашої родини.

Альтернативою усиновленню може стати опікунство чи піклування. Нові батьки або опікуни несуть за дитину ту ж відповідальність, що і батьки в разі усиновлення. Але виняток становить той факт, що біологічні батьки дитини в даному випадку мають право на його відвідини. А також всі дані свідоцтва про народження дитини залишаться початковими. Опіка встановлюється над дітьми у віці до 14 років. Стати піклувальником ви зможете для дітей вікової категорії 14-18 років. Щоб оформити опікунство чи піклування вам необхідно також із заявою відповідного характеру звернутися до органу опіки. Список документів може дещо відрізнятися від стандартного списку при усиновленні. Важливий момент: якщо ви оформляєте право опіки, то на утримання кожної дитини виплачуються щомісячну допомогу.

Тимчасова передача дітей в сім'ю - це одна з можливостей взяти дитину з притулку. У період шкільних канікул, святкових або вихідних днів дитячі установи для дітей, які залишилися без батьківського піклування та дітей-сиріт, можуть тимчасово визначити дітей в сім'ї громадян. Скористайтеся шансом тимчасового перебування в сім'ї, особливо якщо ви обмірковуєте рішення з усиновлення дитини. Так ви зможете краще дізнатися і зрозуміти малюка. Але термін перебування дитини у вашій родині не повинен перевищувати один місяць.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: