» »

Як взяти дитину з пологового будинкуУсиновлення малюка - серйозний і відповідальний крок, що вимагає обдуманого рішення. Якщо ви все зважили і вирішили взяти новонародженої дитини прямо з пологового будинку, на самому початку зіткнетеся з проблемами. Щоб взяти дитину з пологового будинку, необхідно пройти всі бюрократичні інстанції, як і при усиновленні малюка з інших дитячих установ.

Як взяти дитину з пологового будинку
Вам знадобиться
  • - заяву з проханням видати вам висновок про можливість бути усиновлювачем
  • - автобіографія
  • - довідка з місця роботи із зазначенням посади та довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи (якщо ви підприємець)
  • - копія особового рахунку
  • - виписка з будинкової книги або копія документа, що підтверджує право власності на житлоплощу
  • - довідка з ОВС про відсутність судимості
  • - медична довідка
  • - для одружених - копія свідоцтва про шлюб і згода другого з подружжя на усиновлення дитини
  • - для одиноких усиновителів - копія свідоцтва про народження усиновителя.

Найскладніше в процесі усиновлення - отримати позитивний висновок від органів опіки та піклування. Спочатку зберіть всі документи, які можливо буде зібрати перед відвідуванням представників влади. Вони допоможуть підтвердити ваші серйозні наміри і поліпшити контакт з представником опіки. Після цього йдіть в органи опіки та піклування за вашим місцем проживання. Там з вами поговорять, дадуть бланки для подальшого збору документів. Розглянувши ваше заяву і перевіривши майбутні умови проживання дитини, органи опіки винесуть висновок про постановку (або відмову у постановці) вас на облік як кандидата в усиновлювачі.

Якщо ви отримали позитивний висновок про постановку вас на облік як кандидата в усиновлювачі, пора переходити до другого етапу процедури усиновлення - підбору дитини. Якщо у вашому регіоні не виявилося в пологових будинках відмовників, то ви можете підібрати дитину в будь-якому іншому місті в межах нашої країни, хоча ця процедура може затягнутися надовго.

Наступний етап усиновлення - судовий розгляд. Вам необхідно подати заяву до суду за місцем проживання дитини з проханням про встановлення усиновлення над дитиною. Суд приймає рішення на підставі поданої вами заяви та наданих документів.

Але ось і суд виніс рішення на вашу користь. Ура! Дитина ваш! Тепер вам залишається тільки особисто проїхати в пологовий будинок і забрати малюка. Оточити його турботою і увагою. І не забувайте, що ще протягом трьох років з моменту усиновлення представники органів опіки та піклування контролюватимуть умови проживання і виховання малюка.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: