» »

Як взяти дитину на піклуванняОпікою (піклуванням) називається форма влаштування дітей, які залишилися без піклування батьків, а також дітей-сиріт з метою їх утримання, освіти і виховання, для захисту їх інтересів і прав. Опіка може бути встановлена ​​над дитиною, яка не досягла віку 14 років, а піклування встановлюється над дітьми - від 14 до 18 років.

Як взяти дитину на піклування

Приймаючи рішення взяти залишився без батьків дитини у свою сім'ю, зважте всі плюси і мінуси такого відповідального кроку. Адже у опинилися в такій ситуації дітей, як правило, непросте минуле. Подумайте, чи зможете ви прийняти і полюбити чужу малюка з його недоліками і перевагами, як рідного. Пам'ятайте, ваш вибір повинен бути усвідомленим і відповідальним.

Для отримання всіх необхідних дозволів зверніться із заявою відповідного змісту до місцевого органу опіки та піклування. Там ви зможете уточнити повний список документів, які знадобляться для оформлення опікунства. Крім заяви та автобіографії, як правило, він включає: довідку про відсутність судимості (її вам нададуть в місцевому органі внутрішніх справ); медичну довідку; довідку від працедавця про вашу посаду та заробітну плату, або копію декларації про доходи; перебувають у шлюбі необхідно додати копію свідоцтва про його укладення. Знадобиться і виписка з особового рахунку або будинкової книги, а також свідоцтво на право власності на квартиру або будинок. Органи опіки повинні будуть обстежувати ваші житлово-побутові умови, склавши про це відповідний акт.

Майте на увазі, що всім повнолітнім членам вашої родини необхідно підтвердити письмово свою згоду на оформлення піклування над прийомною дитиною. Також має бути враховано думку проживають з вами дітей, яким вже виповнилося десять років. Орган опіки та піклування повинен прийняти рішення про оформлення опікунства протягом п'ятнадцяти днів з того дня, коли ви надали необхідні документи та довідки. У Сімейному кодексі РФ ви можете ознайомитися з усіма обмеженнями та умовами усиновлення та опікунства. Держава виплачує опікунам щомісячну допомогу на утримання прийомних дітей, надає допомогу в їх лікуванні, навчанні та організації відпочинку. При цьому органи опіки будуть регулярно контролювати умови утримання, освіти і виховання прийомної дитини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: