» »

Як взяти дитину на піклуванняОпіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14 років, а піклування - над дитиною у віці від 14 до 18 років. Піклувальник наділений практично всіма правами батька, що стосуються утримання, навчання та виховання дитини.

Як взяти дитину на піклування
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - довідка про заробітну плату або копія декларації про доходи;
  • - довідка про склад сім'ї;
  • - копія фінансового особового рахунку з місця проживання (виписка з будинкової книги);
  • - медичний висновок про стан здоров'я;
  • - довідка про відсутність судимості;
  • - копія свідоцтва про шлюб (для одружених);
  • - письмову згоду всіх членів сім'ї кандидата (старше 10 років) на прийом дитини в сім'ю;
  • - акт обстеження житлових умов.

Піклування над дитиною встановлюється рішенням органів опіки та піклування. Якщо ви наважилися на такий відповідальний вчинок, звертайтеся до місцевих органів, написавши заяву з відповідним проханням. Для вирішення питання про опікою вам потрібно буде представити пакет певних документів.

Запитайте у роботодавця довідку, в якій має бути вказана ваша посада, а також розмір середньої заробітної плати за останні дванадцять місяців. Для непрацюючих громадян знадобиться документ, що підтверджує доходи, а пенсіонер зобов'язаний додати копію пенсійного посвідчення або довідки з територіального органу Пенсійного фонду Російської Федерації. Безумовно, це може бути і довідка іншого здійснює пенсійне забезпечення органу.

Пройдіть медичний огляд і отримаєте висновок про стан вашого здоров'я. Воно має бути видано в порядку, який встановлений Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку РФ. За наявності у прийомного батька деяких захворювань органи опіки вправі відмовити в оформленні піклування. Зверніться до органу внутрішніх справ за місцем проживання за довідкою, яка підтверджує відсутність у вас судимості за умисний злочин проти здоров'я і життя громадян.

У першу чергу органи опіки та піклування керуються інтересами дітей. Дитину, якій виповнилося 10 років, у прийомну сім'ю передають тільки з його згоди. Повнолітні члени сім'ї, які проживають разом з Вами, теж повинні бути не проти вашого бажання оформити піклування. Свою згоду їм необхідно підтвердити письмово. Не забудьте врахувати думку ваших власних дітей, досягли десятирічного віку.

Органи опіки та піклування зобов'язані обстежити житлові умови, в яких буде проживати дитина, склавши про це відповідний акт. На безоплатній основі вони запитають в уповноважених органах всі необхідні довідки про відповідність вашої квартири або будинку технічним і санітарним правилам і нормам. Протягом 15 робочих днів з дня подання заяви, необхідних документів та акта обстеження органи опіки приймуть рішення і підготують висновок про можливість (неможливість) призначення піклувальником. Негативний висновок ви вправі оскаржити в судовому порядку, тільки прослідкуйте, щоб разом з відмовою вам повернули всі документи.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: