» »

Як усиновити дитину одинокій жінціЯк усиновити дитину одинокій жінці. Багато жінок, які не перебували у шлюбі з тих чи інших причин, бажають пізнати радість материнства, вибравши шлях усиновлення. Рухаючись у цьому напрямку, потрібно враховувати, що доведеться зіткнутися з великою кількістю труднощів. Адже щоб дати повноцінне виховання усиновленій дитині необхідно докласти величезних зусиль.

Як усиновити дитину одинокій жінці
Вам знадобиться
  • - коротка автобіографія;
  • - довідка з місця роботи із зазначенням посади та заробітної плати, або копія декларації про доходи;
  • - виписка з будинкової книги з місця проживання, або документ, що підтверджує наявність житлового приміщення;
  • - медичний висновок про стан здоров'я;
  • - довідка про відсутність судимості з органів внутрішніх справ.

Будьте готові до того, що до самотньої жінки, яка бажає усиновити дитину, органи опіки відносяться гранично уважно і обережно. Їх співробітники ретельно вивчають мотиви усиновлення, а також обстановку і умови в будинку кандидата. Виходячи з цього, вам необхідно заздалегідь підготувати відповідь на найбільш частий питання співбесід: «Чому ви хочете усиновити дитину?». Продумайте і обгрунтуйте ваші аргументи заздалегідь. Ви повинні бути готові підтвердити наявність у вас фінансових коштів, житлових умов для створення сім'ї з усиновленою дитиною, незважаючи на ваш статус одинокої жінки.

Зверніться до типового заявою в міський та районний орган з опіки та піклування над дітьми. У заяві напишіть про своє бажання стати батьком. На додаток до заяви надайте пакет необхідних документів. Після того як органи опіки та піклування розглянуть вашу заяву, перевірять факти вашої особистої зацікавленості та можливості утримувати дитину, обстежують умови проживання, протягом двох тижнів буде винесено позитивне або негативний висновок.

У разі винесення позитивного рішення ви будете поставлені на облік як кандидата на усиновлення. Органи опіки беруть на себе зобов'язання інформувати вас про дітей, що підлягають можливого усиновлення. У разі відмови з'ясуйте причини даного рішення. Ви можете оскаржити винесене висновок протягом декількох днів.

Після отримання інформації про наявність дитини для усиновлення, отримайте дозвіл і відвідаєте малюка. Після того як кандидатура усиновлюваної дитини буде підтверджена вами, зверніться до суду із заявою про усиновлення. Прикладіть до заяви необхідний пакет документів.

Після винесення рішення суду про встановлення усиновлення протягом трьох днів в РАЦС за місцем проживання направляється виписка про дане рішення. Переоформлюєте нові документи на себе і вашої дитини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: