» »

Як усиновити дитинуУсиновлення - дуже відповідальний крок, зважитися на який потрібно, тільки все добре обміркувавши. І не просто так багатьох на етапі усиновлення відлякує паперова тяганина. Але ж це тільки початковий етап, і він найпростіший.

Як усиновити дитину
Вам знадобиться
  • - коротка автобіографія;
  • - довідка з місця роботи про зарплату (2НДФЛ);
  • - довідка з міліції про відсутність судимості;
  • - медичний висновок про стан здоров'я;
  • - документи на власність житла або виписка з додому книги;
  • - паспорт;
  • - копія свідоцтва про шлюб (для складаються).

Усиновлення (удочеріння) - основна форма сімейного влаштування дитини. За рішенням суду дитина стає повноправним членом вашої родини і може носити ваше прізвище. За бажанням ви можете поміняти йому ім'я, по батькові, місце і дату народження. Після усиновлення держава не втручається в життя сім'ї, крім ситуацій, прописаних у Законі, оскільки зберігається таємниця усиновлення. Усиновлена ​​дитина має право на отримання пільг та допомог соціальної підтримки. Якщо ви взяли новонародженого, то ви має право на декретну відпустку та відпустку по догляду за дитиною.

Якщо ви твердо вирішили усиновити дитину, то вам треба прийти до місцевих органів опіки та піклування. Вам видадуть список документів, які необхідно зібрати і надати. Також вас можуть направити в так звану школу прийомних батьків, де ви отримаєте консультацію психолога та юриста, а також поспілкуєтеся з досвідченими сім'ями, в яких є діти із сирітських установ.

Оскільки всі довідки мають обмежений термін дії, то збирати їх потрібно швидко. Спочатку зробіть запит до міліції, ця довідка може оформлятися майже місяць.

Довідку з місця роботи можна отримати за один день. У ній має бути сума вашого заробітку за останні три місяці. Майте на увазі, що сума ця не повинна бути нижче прожиткового мінімуму. У вас в родині не повинно бути менше 8000 рублів на людину.

Якщо у вас власне житло, то просто зробіть копію з документа про реєстрацію права власності. В інформаційно-розрахунковому центрі отримати виписку про стан вашого особового рахунку, в якому не повинно бути заборгованостей по квартплаті.

Якщо квартира наймана, оформіть з власником житла документ оренди, завірений нотаріусом.

В останню чергу отримаєте медичний висновок про стан вашого здоров'я, завірений за спеціальною формою. Діє такий висновок протягом місяця, тому ви повинні встигнути подати всі документи в опіку.

Після здачі документів в опіку, до вас прийдуть її представники і проведуть обстеження житлово-побутових умов. На підставі цього висновку і прийнятих документів опіка винесе рішення і можливість бути усиновлювачем згідно з Наказом Міносвіти № 2750.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: