» »

Як усиновити власної дитиниПитання усиновлення власної дитини найчастіше постає перед батьками, не перебувають у шлюбі з матір'ю дитини на момент її народження. Батько може прийняти рішення встановити батьківство як на момент народження дитини, так і після, і навіть до такого.

Як усиновити власної дитини

Отже, перше, що вам слід зробити - подайте заяву про встановлення батьківства. Заява подається батьком і матір'ю дитини, що не перебувають між собою у шлюбі, особисто до органу реєстрації актів цивільного стану.
У разі, якщо мати недієздатна, позбавлена ​​батьківських прав, немає відомостей про її місцезнаходження, а також у разі смерті, ви подаєте заяву самі. У цьому випадку спочатку отримаєте згода органу опіки та піклування.

Подати спільну заяву про встановлення батьківства ви можете як до реєстрації дитини, так і після. Якщо до народження дитини стає зрозуміло, що з якоїсь причини спільна подача заяви може виявитися скрутною або зовсім неможливою, подайте заяву ще під час вагітності матері. Причому в цьому випадку до заяви додайте документ, що підтверджує вагітність. Видати його може медична організація, в якій жінка спостерігається, або приватний лікар.
В даному випадку, встановлення батьківства здійснюється на підставі даної заяви при видачі свідоцтва про народження.

Якщо з якоїсь причини ви або мати дитини не зможете бути присутнім особисто на подачі заяви, підпис відсутнього нотаріально завірте.

У разі, якщо мати дитини перебуває в офіційному шлюбі з іншою людиною, прикладіть заяву її чоловіка про те, що він не є батьком дитини, народженої у його дружини.

Якщо ви вирішили зареєструвати ваші стосунки з матір'ю дитини шляхом вступу в шлюб, усиновлення відбудеться автоматично в разі вашої згоди. У цьому випадку в свідоцтво про народження дитини будуть внесені відповідні зміни.

І, нарешті, в будь-якому з наведених варіантів оплатіть держ. мито за державну реєстрацію встановлення батьківства.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: