» »

Як і коли вставати на облік по вагітностіПісля того як тест на вагітність показав два смужки, жінці протягом декількох тижнів слід стати на облік в жіночу консультацію. Щоб своєчасно проводити всі необхідні дослідження.

Як і коли вставати на облік по вагітності
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - поліс ОМС.

Виберіть жіночу консультацію, в якій ви хотіли б вести вагітність. Не обов'язково вставати на облік у тому медичному закладі, до якого ви повинні бути прикріплені за пропискою. Ви також можете спостерігатися за місцем фактичного перебування. За законом вам зобов'язані безкоштовно надати послуги в будь-якому державному спеціалізованому закладі Росії, однак на практиці можуть виникнути проблеми, якщо ви захочете прикріпитися до жіночої консультації району, в якому не прописані і не проживаєте.

Визначте термін вашої вагітності. Для цього згадайте, коли був перший день вашої останньої менструації і порахуйте, скільки тижнів минуло з тих пір.

Подумайте, коли вам краще встати на облік по вагітності. Якщо ви плануєте проводити всі планові аналізи і дослідження, вам слід прикріпитися до обраної жіночій консультації не пізніше 10 тижня вагітності, так як перший планове УЗД в жіночій консультації проводять на терміні 10-12 тижнів, а запис на УЗД відбувається зазвичай за 1-2 тижні . Однак якщо вас щось турбує, ви відчуваєте тягнуть болі внизу живота або у вас почалися кров'янисті виділення, негайно зверніться до фахівця. Щоб виключити позаматкову вагітність, ви можете стати на облік по вагітності і зробити УЗД вже на терміні 5-6 тижнів. Досвідчений лікар навіть при звичайному огляді зможе визначити, чи знаходиться плід в порожнині матки, а ультразвукове дослідження покаже малюка і дозволить перевірити його серцебиття.

Прикріпіть до жіночої консультації. Для цього вам знадобиться пред'явити поліс обов'язкового медичного страхування, а також ваш паспорт. У більшості установ також просять надати копії цих документів. У реєстратурі вас попросять написати заяву на ім'я головного лікаря жіночої консультації з проханням про прикріплення. Після цього на вас оформлять звичайну амбулаторну карту і направлять до гінеколога. Коли лікар підтвердить, що ви чекаєте дитину, для вас також заведуть спеціальну карту, куди будуть вноситися всі відомості про те, як протікає ваша вагітність. Якщо ви раніше спостерігалися в іншій жіночій консультації, бажано відкріпити від неї і взяти звідти вашу амбулаторну карту або виписку з неї. Надалі для отримання родового сертифікату у вас також попросять пред'явити СНІЛС, тому ви можете відразу принести і цей документ або почати його оформляти, якщо у вас його немає.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: