» »

Чи можна вагітним їсти раківЄ раків при вагітності можна при відсутності алергічних реакцій на морепродукти та індивідуальної непереносимості організму на їх м'ясо. В цілому раки вважаються корисним продуктом для вагітних, оскільки вони багаті безліччю корисних речовин, вітамінів і мінералів, необхідних для повноцінного розвитку плоду і підтримки материнського організму в здоровому стані.

Чи можна вагітним їсти раків

Наскільки корисні раки при вагітності?

Раки - це членистоногі мешканці дна річок, морів, ставків і озер. Завдяки багатству свого хімічного складу вони є унікальним продуктом харчування. Їх м'ясо можна назвати невичерпним джерелом вітамінів групи B, PP, C, D, E, K, а також фосфору, магнію, кобальту, заліза, селену, хрому і безлічі інших речовин, корисних при вагітності та жіночому організму, і розвивається в ньому плоду . Шкідливого холестерину в раках практично немає, а органічні кислоти і йод містяться в них в достатній кількості.

Ракове м'ясо як продукт харчування цінується підвищеним вмістом легкозасвоюваного білка і незначною кількістю жирів. На 100 г його ваги припадає всього 15,5 г білків, 1 г жирів і 1,2 г вуглеводів. Калорійність раків становить 76 ккал. Таким чином, якщо є раків у період вагітності, вони не стануть причиною патологічної прибавки у вазі.

Основна частка ракового м'яса припадає на шийку, або хвостик членистого. У ній воно займає близько 1/5 від загальної ваги.

Ніжне біло-рожеве м'ясо раку відрізняється чудовим смаком і своїми корисними властивостями. Так, за рахунок збалансованого вмісту вітамінів і мінералів воно підвищує тонус організму, покращує обмін речовин і зміцнює імунну систему, що так важливо під час вагітності. А якщо майбутня мати страждає захворюваннями печінки, щитовидної і підшлункової залози, нирок, серця або судин, раки стануть для неї особливим дієтичним ласощами. При регулярному вживанні раків в розумних кількостях вони стануть природними ліками, стабілізуючим травні процеси в шлунку.

У яких випадках раки є шкідливим продуктом для вагітних?

Незважаючи на всю корисність і смакові якості раків, захоплюватися їх надмірним вживанням в період вагітності не можна, оскільки ракове м'ясо є продуктом-алергеном. Не слід їсти раків і в разі індивідуальної непереносимості їх організмом.

Правила вибору та приготування раків

При виборі живих раків слід звертати увагу на їх рухливість, так як вона є показником свіжості продукту. Якщо раки купуються вже звареними, їх якість і свіжість визначається за хвостиком. Наприклад, якщо хвостик щільно притиснутий до тіла, значить, рак напередодні варіння був живий і свіжий. Але якщо хвостик витягнуть прямо, це говорить про те, що рак був зварений мертвим.
Раков готують не тільки у воді. Справжні цінителі їх смаку замінюють її підсоленим молоком, білим вином з прянощами, квасом, пивом і огірковим розсолом.

Якщо немає можливості приготувати раків відразу, їх слід помістити в скляний посуд і обкласти кубиками льоду. У таких умовах вони збережуть свої поживні якості протягом 48 годин. Тримати раків в алюмінієвому посуді не рекомендується, оскільки в ній всі корисні елементи зруйнуються через сірки, що міститься в річковому продукті у великій кількості.

Варять раків недовго - від 25 до 50 хвилин, залежно від їх розміру. Кладуть їх у підсолену воду з гілочками кропу тільки тоді, коли вона закипить. Готовність раків визначається за оранжево-червоному кольору їх панцира. Їдять їх і гарячими, і холодними.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: