» »

Як ладити з дитячими істерикамиДіти - це безсумнівно величезне щастя і невичерпне джерело радості. Однак це не тільки навантаження на нервову систему, але і шикарна тренування на витривалість, кмітливість і рівновагу психіки батьків. Як же ладити з нашими дітьми і протистояти бурі емоцій наших чомучок - питання було нагальним у всі часи.

Як ладити з дитячими істериками

Для початку важливо зрозуміти одне - дитячі скандали і непослух, найчастіше, спроба привернути увагу батьків. Адже весь світ дитини сконцентрований саме на тому, що б бути в центрі цього самого уваги. Чому ж воно так цінно? Для дитини на рівні протікання несвідомих процесів психіки увагу батьків, сконцентроване на ньому, улюбленому, гарант безпеки - я буду захищений і нагодований.

А з урахуванням того, що батьки частіше зайняті (ох уже наше, вічно поспішають кудись, час), привернути увагу негативним поведінкою набагато простіше, ніж позитивним. Та й найчастіше діти і не знають, як можна по іншому звернути на себе це дорогоцінний увагу, чи не закотивши гучну істерику або не намагаючись потрапити вилкою в розетку. Тоді вже увагу батьків буде гарантовано з передбачуваною стовідсотковою точністю!

Що ж потрібно робити, якщо ми стикаємося з цим типом дитячої істерики? Все дуже просто - по можливості ігнорувати, природно, контролюючи фізичну безпеку дитини. Що це означає: це значить, що якщо ваша дитина закотив істерику на проїжджій частині або б'ється зі всієї сили головою об підлогу, ігнорувати в цьому випадку, явно, не варто.

Головна мета ігнорування полягає в тому, щоб дитина зрозуміла, що таким хитрим чином він бажаного результату не отримає скількома б децибелами шумовий атаки він би вам не погрожував. Як варіант, дитину можна відвернути або переключити його увагу. Дітки дуже добре перемикають свою увагу на те, що їх зацікавлює, геть забуваючи як про причину істерики, так і про неї самої. І найважливіше - навчити дитину іншим стереотипам поведінки. Позитивним. Закріплюючи їх якраз надлишком того самого дорогоцінного уваги, яку ваше чадо так жадає від вас.

Якщо не заражатися негативом і зберігати спокій і здатність аналізувати ситуацію, то при послідовному поведінці ви обов'язково отримаєте бажаний результат.

І найголовніше в цьому складному процесі виховання вашої дитини не забувати, що любові багато - не буває. Адже це правда?

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: