» »

Як назвати онукаВибір імені - складна і приємна задача, перед якою постає сім'я при появі нового члена. Як правило, ім'я вибирають батьки. Але якщо ви хочете допомогти доброю порадою, для початку перевірте, чи так він хороший.

Як назвати онука

По-перше, зверніть увагу на благозвучність імені, яке вам подобається. Наскільки воно поєднується з прізвищем та по батькові малюка. Якщо прізвище або по батькові дуже довгі, ім'я дитині краще дати коротший. До того ж, важливо, щоб ім'я звучало, тому небажано велика кількість шиплячих і глухих звуків. Уникайте та імен з великою кількістю гарчали звуків (більше двох-трьох в ПІБ) - подумайте про те, як вони будуть звучати у вимові картавящіх людей (у тому числі самої дитини в перші роки життя).

Якщо ви бабуся чи дідусь, наврядчи ви захочете дати дитині дуже незвичайне ім'я. Але одночасно уникайте та імен надто популярних. Подумайте, яким буде вашому онукові бути одним з чотирьох Саш або Сереж в класі. Адже ім'я спочатку дається, щоб підкреслити індивідуальність дитини, виділити його з натовпу.

Якщо ви хочете назвати онука на честь якої-небудь людини, подумайте, наскільки він дорогий батькам малюка. Можливо, ваші бажання співпадуть.

Якщо ви і батьки люди православні, звірте свій вибір зі святцях. Згідно з православною традицією ім'я дається в день пам'яті святого, на який припадає день народження або хрещення новонародженого. У разі відсутності імен потрібної статі, припустиме відхилення на три дні в кожну зі сторін. Але не забувайте, це всього лише традиція, обов'язковою вона не є.
Якщо сумніви залишаються - порадьтеся зі священиком. Напевно він не наполягатиме на виборі строго по Святців. До того ж, тут теж можна знайти компроміс: обране ім'я може бути співзвучною формою. Наприклад, Антон - Антоній, Денис - Діонісій.

Якщо ваші діти проживають в іншій країні, не наполягайте на виборі російського імені. Можливо, вони хочуть посприяти більш швидкої асиміляції своєї дитини в середовищі однолітків. Адже не секрет, що іноземне ім'я у дітей завжди викликає бажання подтруніть, задразнят і змушує їх цуратися такої дитини. Напевно ви не бажаєте такої долі вашому онукові. Прийти до компромісу можна вибравши ім'я поширене в обох країнах. Наприклад, Марія, Микола, Олексій, Анна. Різниця буде всього лише у вимові.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: