» »

Як навчити дитину визначати час за годинникомПочинати дитину вчити визначати час можна з 5 років, коли він розуміє, що таке послідовність подій. Він знає, що таке минуле, сьогодення і майбутнє. Розуміє, що слідом за днем ​​приходить ніч. Для навчання купите іграшкові годинник або виготовте власноруч. Годинники повинні мати великий циферблат і легко знімаються стрілки. До моменту навчання ваша дитина повинна знати цифри в межах 60.

Як навчити дитину визначати час за годинником

Поясніть дитині, що годинник складається з циферблата, цифр і стрілок - хвилинної і годинної. Коли він це запам'ятає, залиште тільки годинну стрілку і цифри. Покажіть, як повільно рухається стрілка. Пояснюйте, що якщо стрілка знаходиться на цифрі один, значить 1:00. Якщо трохи далі значить трохи більше години. На це у вас може піти кілька місяців. Навпаки цифр намалюйте події. Наприклад, поряд з 7 - дитина прокидається. 9 - снідає в садку. Спочатку намалюйте всього кілька картинок. Не квапте час. Але постійно запитуйте дитину, яка зараз година.

Тепер переходите до освоєння хвилинної стрілки. Дитина повинна зрозуміти, що вона довша вартовий і рухається швидше. Потім поясніть, що хвилинна стрілка проходить все коло за одну годину. Тобто переходить до наступної цифри. Просіть його показати вам, як поставити стрілку, щоб отримати півгодини, годину і ще півгодини, дві години і так далі.

По всьому циферблату намалюйте невеликі цифри для визначення хвилин від 1 до 60. Поясніть, що поділ між двома цифрами включає 5 хвилин і що хвилинна стрілка проходить повне коло за 60 хвилин або 1:00. Давайте дитині завдання показати вам пересуваннями стрілки 10 хвилин, 15, 20.

Познайомте з таким поняттями, як чверть години, півгодини.

Тепер поясніть, як визначати, коли пройшла одна хвилина. Покажіть, як на годиннику будуть виглядати 7 хвилин, а як 12. Намалюйте разом з дитиною його розпорядок дня. Навпаки події малюйте циферблат із зображенням часу.

Якщо вам здається, що дитина вже досить підготовлений, переходите до справжніх годинах. Не чекайте, що в такому віці дитина зможе зрозуміти всі тонкощі визначення часу. Але цілком зможе запам'ятати основні моменти. Задавайте, якомога більше питань. Грайте з дитиною в визначення часу кожен день. Інакше він швидко забуде всі з'явилися навички і вам доведеться весь процес починати спочатку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: