» »

Як навчити дитину визначати часДитину вчити визначенню часу необхідно ближче до 7 років. Якраз в цьому віці у нього вже розвинене логічне мислення і він в змозі сприймати абстрактні поняття. Але для цього батькам знадобиться терпіння.

Як навчити дитину визначати час

З чого починати

До школи хлопці сприймають час як певний ритм життя. Спочатку малюки дізнаються про пори року. Потім знайомляться з місяцями, днями тижня, часом доби. Але точно визначати час по циферблату годин без допомоги дорослих вони ще не в змозі.

Звичайний дошкільник до 6-7 років має відомості, що ранок настає відразу після нічного сну, коли встає сонце. У цей час він зазвичай снідає і йде в дитячий сад. Вечір настає, коли починає сідати сонце і на вулиці темніє. Тоді настає час сімейної вечері. Вечір плавно перетікає в ніч, коли всім треба спати. А часовий інтервал між вранці і ввечері - це день.

Якщо малюк ще плутається, то для початку варто з ним повторити всі поняття і що за чим наступає. При цьому треба звернути увагу дошкільника на необхідність у нашому житті часу. Так само в доступній формі пояснити, що означає минуле, сьогодення і майбутнє. Ознайомити з поняттями: спершу, спочатку, потім, потім, після того як. Що означає - вчора, сьогодні, завтра.

Щоб допомогти дитині навчитися визначати час за годинником, треба всі перераховані вище для нього терміни намалювати в колі. Тобто розфарбувати відповідні часові проміжки різними кольорами: ранок, день, вечір і ніч.

Потім рекомендується запропонувати дитині самій розділити ці проміжки на приблизно рівні інтервали. А вже їх розділити на менші проміжки часу, в які малюк по режиму дня чимось зайнятий. Нехай дошкільник сам згадає всі свої звичайні заняття за день і спробує розмістити їх в певні проміжки, відповідні часу доби. Щоб закріпити отримані знання, нехай дитя малює малюнки, які відображають ті чи інші його справи. Композиції можна розвішувати на стінку навколо розміщеного там же імпровізованого кола-циферблата.

Навчання у грі

Найкраще навчити дитину самостійно визначати точний час вийде на великих іграшкових годинах, де він зможе рухати стрілки. Необхідно роз'яснити малюкові, що час не може йти назад. Показати, в який бік рухаються стрілки годинника, пояснити, що показує найкоротша стрілка, що довга, а що сама тоненька, з якою швидкістю кожна з них рухається.

Цю інформацію коштувати підносити дитині поступово, починаючи з годинникової стрілки. Через кілька днів, коли знання про годині засвоїться, варто переходити до засвоєння знань про хвилинній стрілці. Таким чином дитина зрозуміє, що день складається з годинників, годинники з хвилин, а хвилини з секунд.

Для того щоб зрозуміти, засвоїв дитина поняття чи ні, варто попросити його пояснити термін своїми словами, показати, де перебуватиме маленька стрілка через годину. Після освоєння години можна переходити до хвилинах. А далі - до секундам.

Закріплювати інформацію необхідно, постійно тренуючи дитини. Для цього можна питати, скільки зараз часу, вчити, як прийнято відповідати. Наприклад, на годиннику: 16 годин, двадцять хвилин. А відповідати треба - двадцять хвилин п'ятого. Також можна просити встановлювати на іграшкових годинах певний час.

Не треба квапити дитини. Головне, щоб навчання дошкільнят проходило у формі гри і супроводжувалося позитивними емоціями. Заняття не повинно тривати більше 20-30 хв. Це найоптимальніший час, щоб малюк не встиг втратити свій інтерес.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: