» »

Як навчити дитину розбиратися в годинахЧас - поняття абстрактне, тому навчити дитину розбиратися в годинах досить складно. Однак це необхідно, тому що школяреві кожен день доведеться визначати точний час по годинах і правильно планувати вільні хвилини.

Як навчити дитину розбиратися в годинах

Познайомте першим справою дитини з самим поняттям часу. Поясніть малюкові, що за днем ​​настає ніч, а після ночі приходить ранок. Обов'язково говорите дитині ввечері «На добраніч», а після нічного сну «Доброго ранку». Так ви допоможете дитині розібратися в часі доби.

Звертайте увагу малюка на послідовність подій, на те, як проходить його день. Наприклад, щодня з ранку він прокидається, вмивається, снідає. Вказуйте дитині, що за чим йде. Розберіть з ним казку, наприклад, «Ріпку». Ставте йому такі питання як «Що трапилося після того, як дід посадив ріпку?».

Навчіть малюка орієнтуватися в поняттях минулого, сьогодення і майбутнього. Наведіть приклади з життя дитини. Розмова з вами - це справжнє. Через місяць у нього день народження - це майбутнє. А три місяці тому, наприклад, ви їздили до бабусі в село - це було в минулому. Хай потім малюк сам спробує привезти такі приклади.

Поясніть дитині тимчасові проміжки - секунди, хвилини, години. Для цього можна скористатися звуковим таймером. Нехай малюк спробує оцінити, що він встигає зробити за різні проміжки часу.

Поповніть дитини поняттю часу року. Під час прогулянок звертайте увагу на зміни в погоді, природі, в одязі людей. Робіть фотографії дитини близько одного і того ж місця кожен місяць, а потім порівняйте їх разом з малюком.

Починайте вчити дитину розбиратися в годинах, коли він освоїть рахунок. Повісьте в його кімнаті на видному місці великі яскраві годинник з великими стрілками і чіткими поділками. Покажіть малюкові, як крутяться стрілки, що вони вказують на цифри. Спочатку вивчіть з малюком годинну стрілку, а потім хвилинну. Зв'яжіть показання стрілок на годиннику з діями, які дитина виконує кожен день. Приміром, в 7:00 він прокидається, в 8 снідає, а в підлогу 9 йде в дитячий сад.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: