» »

Як розвинути в дитині самостійністьПоза всяких сумнівів, кожен батько мріє про те, щоб його дитина росла впевненим у собі і самостійним, щоб він міг приймати рішення і домігся чогось у житті. Але для того, щоб так і вийшло, треба подбати про це заздалегідь.

Як розвинути в дитині самостійність

Отже, щоб розвинути в дитині самостійність, ви повинні будете набратися терпіння: погодьтеся, набагато простіше самому швиденько зав'язати шнурок або підмести підлогу, чим пояснити і навчити, як це робиться. А адже діти часто прагнуть осягнути ці навички, нам варто їх лише злегка підштовхнути, не заважати.

Запам'ятайте прості правила, які допоможуть вам розвинути в дитині самостійність, а вашому малюкові допоможуть не вирости тепличним рослиною.

Насамперед, надайте йому можливість вибрати з декількох варіантів, причому, не має значення, що це буде: якого кольору шкарпетки він хоче одягти на прогулянку або яким соком вирішить запити гіркі ліки?

Якщо малюк наполегливо намагається застібнути на собі курточку, ні в якому разі не виривайте у нього ініціативу, не варто також говорити, що це робити дуже легко - просто підкажіть, що це зручніше буде зробити трохи по-іншому. Поважайте його спроби самому впоратися з випробуваннями.

Заохочуйте дитину самого шукати відповіді на питання: якщо він вже читає, то запропонуйте книги, в яких він зможе їх знайти. Якщо ви побачили, що малюк чимось зацікавився - заохочуйте його мріяння: бути може, він не стане космонавтом, але на все життя запам'ятає, як у дитинстві з мамою чи татом йому було цікаво про це мріяти.

Надмірна опіка зовсім не послужить тому, щоб дитина виросла самостійною: якщо ви будете постійно заправляти йому сорочечку або говорити, що йому шкідливо - погодьтеся, він звикне, що є хтось, хто все за нього зробить і вирішить. І постарайтеся скоротити слово «ні» у вашому спілкуванні з дитиною. Це не означає, що йому потрібно у всьому потурати - просто перш, ніж відмовити, подумайте: а може, є якийсь компроміс? Може, в даному випадку можна обійтися без слова, на яке дитині так і хочеться відповісти агресією?

Вірте у свою дитину, його сили, допомагайте і підтримуйте його - і тоді він зможе повірити в себе сам.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: