» »

Як розповісти дитині про смертьЯк розповісти дитині про смерть. Кожен батько повинен бути готовий до того, що його малюк запитає про те, що ж таке смерть. При цьому до такої розмови бажано підготуватися заздалегідь, а ще краще, почати його самостійно. Але як підібрати вірні слова, що взагалі варто говорити малюкові? З чого почати таку серйозну бесіду? Що сказати, а про що краще промовчати?

Як розповісти дитині про смерть

Як розповісти дитині про смерть
Багато батьків намагаються якомога довше не зачіпати тему смерті з малюком, щоб тим не затьмарювало його дитинства. Насправді краще завчасно і в доступній для дитини формі розповісти йому про смерть. Така бесіда не тільки пройде легко, але і дозволить вам підготувати малюка до неминучого майбутнього.

Розповісти дитині про смерть можна вже в 3-4 роки. При цьому фрази повинні бути максимально простими. Наприклад, ви можете пояснити йому, що старі квіти на клумбах вмирають восени, але на їх місці навесні виростають нові. Ми пам'ятаємо квіти, які цвіли тут торік, запам'ятаємо і ці.

Як розповісти дитині про смерть
Якщо у вашій родині трапилася біда, і помер хтось із родичів дитини, не варто приховувати від малюка цей факт. Краще розкажіть про те, що, наприклад, бабуся хворіла, вже багато прожила і багато бачила. Тепер же вона живе вже не з нами, але вона постійно спостерігає за нами і продовжує своє життя в наших серцях і спогадах.

Багато дітей також дуже болісно сприймають смерть вихованця, і в цьому немає нічого протиприродного. Цілком нормально, що дитина журиться. Ваше завдання - це підтримувати малюка, а також піднести йому сам факт смерті улюбленця якомога більш м'яко.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: