» »

Як справлятися з гнівом дитиниОбраза, злість, гнів - почуття, що є відповідною реакцією організму на будь-яку дію з боку. Дорослі люди повинні і можуть контролювати свої емоції, дотримуючись правил пристойності і тактовність по відношенню до образила їх. А от дітям - (як маленьким, так і великим) це робити важче. Тому, щоб негативний поведінка не стало нормою для дитини, навколишні дорослі повинні вчасно перевиховати своє чадо. Часто напади гніву й істерики трапляються у громадських місцях, і батькам важко якось суворіше зреагувати, щоб не привертати посторенная увагу на себе і своєї дитини.

Як справлятися з гнівом дитини

Якщо дитина зовсім маленька (від 1 року до 3 років), то заспокоїти його дуже важко. Адже він ще багато чого не розуміє, тобто, не знає як себе правильно вести, і робить так, як йому підказує своє "Я". Тому для корекції поведінки малюка в даній ситуації, перш за все варто відвернути його чимось іншим: запропонувати йому подивитися, то що йому дуже подобатися, дати улюблену іграшку, в крайньому випадку, відвести його в іншу кімнату (змінити обстановку). Через дуже короткий час малюк сконцентрується на іншому явищі і геть-чисто забуде про образу. Гнів стихне, і він знову стане спокійним. І ось тоді батькам варто поговорити з малюком про те, що так робити не треба, пояснити, що дитина добрий і не стане більше злитися на того, хто його образив. Не можна тільки лаяти при ньому об'єкт гніву, щоб кіндер не запам'ятав реакцію на людину або тварину, котрий скривдив його.

Дитина досяг віку від трьох до шести років, значить, головними ліками є переконання, розмови, ні в якому разі, не на користь самого малюка. У цьому віці дорослі ще переважають авторитетом для них, тому слова дуже багато значать. Природно, якщо почалася істерика і агресія, то спочатку треба заспокоїти дитину, переконати його, що він не правий. Обов'язково вислухати його. Розставити всю ситуацію по сторонам: "погано" і "добре". Не бити його, і не ставити в кут, це не приведе до вирішення проблеми. Якщо ситуація повторюється, значить, вибрані слова були не переконливі. Дитину треба поставити в роль кривдника, щоб він спробував себе в іншому амплуа, вислухати, як би він вчинив. і наступного разу він обов'язково замислиться: чи треба повторювати напади гніву.

Якщо дитина вже "не дитина" (Від семи до шістнадцяти років), то тут варто бути дуже обережним. Фізіологічні особливості характеру підлітка можуть привести до несподіваних поворотів. Напад гніву повинен вщухнути, якщо людині дати час (можна оголосити про це: "Заспокойся, вмийся, попий води, потім поговоримо"), далі обов'язково вислухати, не перебиваючи, що не вставляючи жодної репліки проти нього самого. Після розтину проблеми, не потрібно повчати його життя, а слід дати підлітку самому міркувати над ситуацією, злегка його підштовхуючи до цього. Раптом він сам зрозуміє, що у медалі дві сторони. Якщо це не допомагає, значить допоможе вічно поточний час, воно все і всіх розставить на свої місця. Тільки за підлітком (якщо він здатний на негативні вчинки) потрібно непомітно постежити, щоб не він не наламав дров.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: