» »

Склад числа: як навчити дитину на прикладахДо школи дитина повинна вже не тільки вміти читати, а й знати склад числа. Що таке склад числа? Простіше кажучи, це кілька маленьких чисел, на які можна розділити велике число. Наприклад, число 3 складається з чисел 1 і 2. Навчити дитину складом числа досить просто, але якщо дитині ще немає 5 років, краще робити це в ігровій формі.

Склад числа: як навчити дитину на прикладах
Вам знадобиться
  • - картки з цифрами і зображеннями предметів;
  • - предмети: палички, горіхи, цукерки і т.п.

Спочатку навчіть дитину числах до 10. Приготуйте картки з цифрами і зображенням яких предметів. Наприклад, поряд з цифрою 5 будуть пурхати 5 метеликів. Показуйте дитині картки, щотижня вивчайте якусь цифру. Нехай дитина знаходить цю цифру вдома або на вулиці: три гуртки, дві машинки і т.д.

Коли малюк добре засвоїть цифри до 10, приступайте до складання і віднімання. Протягом дня задавайте дитині питання: два білих кульки і один синій - скільки всього? Було чотири кубики, якщо один забрати, скільки залишиться? Не будьте нав'язливі, нехай дитина сприймає це як гру. Якщо дитині не цікаво або складно, відкладіть поки навчання, цілком можливо, що для нього такі завдання поки вирішувати рано. Час від часу відновлюйте спроби, шукайте те, що для нього цікаво. Може бути, він не хоче вважати кубики, але із задоволенням порахує виробів на дереві або печиво.

Коли малюк засвоїть додавання і віднімання, приступайте до наступного етапу. Запропонуйте розкласти три палички на дві купки. Він швидко зрозуміє, що зробити це можна тільки двома способами 2 +1 або 1 +2. Це і є склад числа 3. Також в невимушеній формі задавайте маляті запитання про склад чисел. Наприклад, як можна розділити 5 горіхів між двома білочками або чотири цукерки між двома хлопцями? Як правило, діти дуже швидко вчаться вирішувати такі задачки на прикладі цукерок.

У школі дитині знадобиться не тільки кількісні поняття числа (наприклад, 5 предметів), але і порядкові, (наприклад, п'ятий за рахунком). Тому, коли він засвоїть всі перераховані вище навички, вчіть його вважати абстрактні числа. Тепер задавайте йому приклади з числами, а не яблуками і кубиками. Одне заняття не повинно тривати довше 15 хвилин, дитина просто не зможе добре концентрувати увагу. Щоб підігріти інтерес до навчання, влаштуйте невеликий конкурс: за три правильних відповіді давайте малюкові цукерку або яблуко. Цілком можливо, що справа піде швидше.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: