» »

Дитячий коклюшХвороби дітей завжди доставляли багато клопоту батькам і самим діткам. Кашлюк особливо небезпечний у перші роки життя дитини. Якщо не звернеться до лікаря вчасно, можуть наступити ускладнення і навіть летальний результат. У сучасному світі існують щеплення від коклюшу, які помітно скорочують статистику захворювання дітей цією недугою. Варто зауважити, що щеплення все ж важливі, незважаючи на відмову багатьох матусь від щеплень.
Дитячий коклюш

Це захворювання передається повітряно - крапельним шляхом, і проникає в кров дитини, викликаючи сильний кашель. Викликає його коклюшна паличка, яка потрапляє в дихальні шляхи дитини. Коклюш у дітей проявляється після закінчення першого тижня захворювання. Захворювання з перших днів починається невеликим нежиттю, кашлем. Тобто дуже схоже на застуда. Трохи підлікувавшись, батько з упевненістю відправляє дитину в садок з невеликим кашлем. Ось тут - то все найцікавіше починається. Кашель дитини посилюється, і має нападоподібний характер. Дитина кашляє приступообразно, до блювоти.

У такій ситуації терміново звертайтеся до лікаря, який з'ясує характер захворювання за допомогою спеціальних аналізів. Але, якщо дитина починає кашляти з першого тижня захворювання, не поспішайте робити висновки. Якраз на першому тижні кашель вважається нормою. Тривалість хвороби від чотирьох тижнів до двох місяців. У віці діток до двох років, коклюш виснажує організм і може довести навіть до запалення легенів. Самим маленьким діткам до року в обов'язковому порядку рекомендується госпіталізація, так як їх імунітет ще досить слабкий, і дитина потребує постійного контролю лікарів. Під час хвороби варто обмежити дитину від спілкування з іншими дітьми.

Догляд за хворою дитиною зводиться в першу чергу до провітрювання кімнати, і правильному режимі дня, в якому особливе місце відводитися прогулянкам на свіжому повітрі. Якщо дитина схильна після нападів кашлю до блювоти, прийом їжі починайте після нападів кашлю. Раціон дитини повинен складатися з калорійною, полужидкой їжі. Діткам постарше постільний режим не вимагається, а ось малюкам він буде необхідний. Але, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Обов'язково покажіть дитину фахівцеві. Саме лікар зможе поставити правильний діагноз. Правильне лікування позбавить вас від неприємних ситуацій і ускладнень. Здоров'я ваших дітей у ваших руках.

 

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: