» »

Як відновити після антибіотиків здоров'я дитиниВідновлення дитини після антибіотиків. Лікування інфекційних захворювань у дітей деколи вимагає застосування антибіотиків. Але, впливаючи на хвороботворні бактерії, вони порушують співвідношення корисної і шкідливої ​​мікрофлори. У результаті розвивається дисбактеріоз. Він перешкоджає нормальному засвоєнню їжі і вироблення власних захисних речовин. Підсумком цих змін є зниження імунітету, часті застуди, поганий набір ваги, авітаміноз та інші проблеми. Саме тому організм дитини необхідно відновлювати після антибіотиків.

Як відновити після антибіотиків здоров'я дитини
Вам знадобиться
  • - дитячі вітаміни, лецитин;
  • - «Біфідумбактерин» в сухий або рідкій формі, «Лактобактерин», «Флорадофілус», «Біфіформ», харчова добавка «Фервітал», «Інулін», БіоГая ».

По можливості лікуєте дисбактеріоз у дитини під наглядом лікаря, оскільки для нормального відновлення мікрофлори необхідно послідовне застосування препаратів, спочатку бактеріофагів, що пригнічують патогенну флору, і тільки потім містять корисні бактерії. Причому їх дозування залежить від ступеня дисбактеріозу, а її можна визначити тільки після лабораторних досліджень.

Найпоширенішими препаратами для відновлення мікрофлори кишечника є «Біфідумбактерин в сухий або рідкій формі,« Лактобактерин, «Флорадофілус,« Біфіформ, харчова добавка «Фервітал,« Інулін, БіоГая. Їх цілком можна придбати і без призначення, однак при самостійному застосуванні варто враховувати одночасну необхідність і інших способів лікування дисбактеріозу.

Для відновлення організму дитини після антибіотиків приділяйте велику увагу харчуванню, тоді підселення в кишечник корисних біфідо-і лактобактерій буде відбуватися набагато успішніше. На 3 місяці виключіть з раціону продукти, що містять барвники, ароматизатори, стабілізатори, замінники смаку і запаху - це всі цукерки, жуйки, чіпси, сухарики, йогурти, пакетовані соки і газовані напої. Крім цього не давайте свіжий дріжджовий хліб, цукор, макарони.

Складайте меню з овочевих салатів і рагу, вареного яловичого м'яса, риби, печінки, сухариків, каш (крім манної крупи), фруктів. Обов'язково давайте на сніданок сир, кукурудзяні пластівці, а на ніч - кефір або Біфілайф. Замість цукру використовуйте для підсолоджування мед, за умови, що на нього немає алергії. Для підтримки власних бактерій, давайте малюкові натуральний яблучний сік або журавлинний морс.

На тлі лікування дисбактеріозу бактеріальними препаратами протягом 1,5-2 місяців проводите вітамінотерапію. У неї повинні обов'язково входити вітаміни С, В1, В2, В6, Д - в профілактичній дозі і А, Е - в лікувальній (подвоєною) дозі, а також кальцій і селен.

Для поліпшення роботи печінки з нейтралізації токсичних і хімічних речовин, а також нормального утворення еритроцитів давайте дитині лецитин. Крім зміцнюючого дії він сприяє ще і засвоєнню жиророзчинних вітамінів А, Д, Е, К. Спосіб застосування і дозування, відповідну віку, вивчіть в інструкції по застосуванню.

Лікування дисбактеріозу у дітей вимагає тривалого часу, причому результат залежить від регулярності, а головне правильного підходу. Саме тому відновлювати мікрофлору кишечника краще за призначенням лікаря. Це особливо важливо дотримуватися у малюків раннього віку. Для їх інтенсивно росте і розвивається організму самолікування може бути небезпечно для здоров'я.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: