» »

Як викликати чхання у дитиниПроблема закладеності носика турбує батьків багатьох маленьких діток, які поки ще не здатні очищати його самостійно. Однією з можливостей безпечно і ретельно очистити носик дитини є тим чи іншим способом викликати у дитини чхання.

Як викликати чхання у дитини

Часто батьки маленьких діток стикаються з виникає проблемою закладеності носика дитини слизом і засохлими кірочками, що утрудняє можливість нормального дихання. Оскільки маленька дитина ще поки не вміє самостійно сякатися або іншим способом очистити свій носик, зробити це повинні навколишні його дорослі.

Причому дуже важливо провести очищення носика, не викликавши при цьому роздратування його слизової оболонки. Самим безпечним варіантом очищення носика дитини є викликати у нього чхання, щоб при сильному видиханні повітря через носовий отвір шматочки слизу і сухих кірочок вилетіли самі.

Існує кілька дієвих способів змусити дитину чхнути.
По-перше, можна полоскотати дитині ніздрі щільно скрученим шматочком вати або пір'їнкою. Таке механічне подразнення нервових закінчень носа викличе у малюка чхальний рефлекс. При цьому слід бути дуже акуратним і уважним, не допускаючи глибокого проникнення стороннього предмета в носик дитини.

По-друге, можна викликати подразнення слизової оболонки носа, яке призведе до чхання, закапуванням в носик дитини звичайного соляного розчину, а також свіжого соку алое або каланхое. Викликане таким закапуванням багаторазове чхання призведе до глибокого очищення гайморових пазух. Застосування соків каланхое і алое більш переважно, ніж використання соляного розчину.

Адже давно відомо, що соки цих рослин володіють вбиває бактерій, а також перешкоджає їх розмноженню дією стосовно до різних груп мікробів, а це дозволить одночасно з очищенням носика провести профілактику простудних захворювань. Слід пам'ятати, що маленьким діткам не рекомендується закопувати чистий сік, його необхідно розвести кип'яченою водою приблизно кімнатної температури в пропорції 1:1.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: