» »

Як гартувати водою дитинуЩоб уберегти дитину від частих застуд, зміцнити його імунітет, а також підвищити опірність організму до інфекційних і вірусних захворювань, необхідно проводити комплекс профілактичних заходів. Водне загартовування - найбільш ефективний і дієвий метод профілактики.

Як гартувати водою дитину

Починайте загартовування водою в літній період або ранньою осінню, переважно в ранкові години. Якщо погода сонячна і тепла, робіть це на вулиці. У приміщенні температура повітря повинна бути в межах 21-23 градусів.

Проводьте водне загартовування комплексно разом з іншими методами - зі световоздушная або сонячними ваннами. А також поєднуйте гартують процедури спільно з фізичними вправами і загальним масажем.

Внесіть елемент загартовування при проведенні звичайних водних процедур дитині (умивання, підмивання, купання). Проводити процедуру загартовування також можна під час прийняття гігієнічної ванни.

Вибирайте такі методи водного загартовування, які підходять віком вашої дитини. Таких методів декілька: загальна ванна, обливання, вологе обтирання, контрастний душ. Якщо вашій дитині немає 6 місяців, купайте малюка щодня при температурі води 36-37 градусів протягом п'яти хвилин, а потім обливайте його водою з температурою нижче на 1-2 градуси. Поступово знижуйте температуру води при обливанні до 25-26 градусів.

Однорічним малюкам проводите обливання водою з початковою температурою 35-37 градусів і потім кожні 4-5 днів знижуйте її на 1 градус, довівши, таким чином, до позначки 28 градусів. Спочатку обливайте спинку, потім груди, живіт і, в останню чергу, ручки і ніжки. У діток з 2 до 4 років температуру води знижуйте до 24-25 градусів, а дітей до 7 років обливайте водою в 22-23 градуси.

Починаючи з дворічного віку, поставте малюка під двохвилинний прохолодний душ, а потім добре розітріть тіло дитини рушником до появи червоності на шкірі.

Важливою частиною водних процедур є вологі обтирання. Використовуйте для цього м'який махровий рушник, або спеціальну рукавицю з подібного матеріалу. Обтирання показані дітям вже з двомісячного віку. Температуру води при обтираниях поступово знижуйте, починаючи з 35-36 градусів і доводячи до 26-27 градусів.

Контрастне обливання гарячою і холодною водою проводите тільки за умови, що дитина досить добре переносить всі процедури. Але дітям дошкільного віку подібний метод водного загартовування проводити не рекомендується.

При загартовуванні дітей будь-якого віку дотримуйтеся наступних основних принципів: - починайте процедури в будь-якому віці; - проводьте гартують заходи систематично; - збільшуйте поступово час впливу закаливающего фактора; - звертайте увагу на настрій дитини, проводите процедури у формі гри; - ніколи не проводите процедури, якщо малюк хворий або замерз, не допускайте переохолодження дитини; - уникайте тривалого впливу холодної води або перегрівання на сонці, а також низької температури повітря; - беріть участь разом з дитиною у процедурах загартовування.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: