» »

Як отримати поліс на дитинуПоліс обов'язкового медичного страхування (ОМС) являє собою документ, на підставі якого застрахована особа має право отримати безкоштовну медичну допомогу. З 2011 року отримати його на дитину можна в будь-якої медичної страхової компанії, включеної до реєстру страхових медичних організацій, які розміщені територіальним фондом ОМС на його офіційному сайті або публікується іншими способами.

Як отримати поліс на дитину
Вам знадобиться
  • - копії паспорта;
  • - свідоцтва про народження дитини;
  • - свідоцтво про реєстрацію.

Згідно з наказом міністерства охорони здоров'я від лютого 2011 - застрахована особа має право вибору медичної страхової організації. Обов'язкове страхування дитини здійснюється тією, в якій застрахована його мати або інший законний представник. Спочатку виберіть організацію, в якій плануєте отримати поліс ОМС. У кожному територіальному окрузі існує рейтинг компаній, що надають послуги обов'язкового медичного страхування.

Страхування здійснюватиметься на підставі заяви та копій документів. Для дитини приготуйте завірене свідоцтво про народження та копію паспорта законного представника (матері або батька). У заяві вкажіть ПІБ дитини, стать, дату його народження, місце фактичного проживання, громадянство, місце і дату реєстрації. У заяві також вкажіть ті ж дані законного представника і ставлення до застрахованій особі (дитині). Складіть заяву в письмовій (або друкованій формі) і надайте його безпосередньо в організацію страховика. Або складіть заяву в електронному вигляді і розмістіть на офіційному сайті територіального фонду обов'язкового медичного страхування. Після реєстрації на електронну адресу, вказану вами в заяві, прийде повідомлення з подальшими інструкціями.

В даний час в ряді регіонів існують електронні страхові поліси. Вони являють собою пластикову карту з електронним носієм. В інших регіонах поліс ОМС існує в паперовій формі. Він видається без обмеження терміну дії. На основі його дитина має право на отримання безкоштовних медичних послуг у межах, встановлених рішенням комісії з розробки територіальної програми ОМС.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: